Probleme mari pentru Dan Petrescu! Focar de Covid la echipa campioană. Doi jucători şi doi membri ai staff-ului, infectaţi după meciul cu Botoşani

Gabriel Zamfirescu Publicat: 2 februarie 2022, 16:35

Comentarii
Probleme mari pentru Dan Petrescu! Focar de Covid la echipa campioană. Doi jucători şi doi membri ai staff-ului, infectaţi după meciul cu Botoşani

Profimediaimages

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google Google News As.roUrmărește AS.ro pe Discover

Dan Petrescu are mari probleme după CFR Cluj – FC Botoşani 1-1. Pe lângă cele două puncte pierdute, campioana a avut de suferit şi din cauza Covid. Mihai Bordeianu şi Mateo Susic sunt cei doi jucători care au ieşit pozitivi.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Probleme mari pentru Dan Petrescu!

Cei de la CFR Cluj, atât jucătorii, cât şi cei din staff-ul tehnic sunt peste 90% vaccinaţi, dar au ieşit pozitivi la testul Covid. Pe lângă cei doi jucători, au ieşit pozitivi şi antrenorul secund, Costin Curelea, dar și Bogdan Aldea, preparatorul fizic, anunţă gsp.ro. Mihai Bordeianu s-ar fi simţit rău chiar marți dimineață, după ce luni a jucat 81 de minute împotriva celor de la FC Botoșani. În schimb, Susic s-a simțit rău chiar înainte de meci, el nefiind în lot. De partea cealaltă, Curelea nu a stat pe bancă la meciul cu Botoșani.

După apariția simptomelor la cei patru, s-a urmat procedura impusă de doctorul clubului. Aceștia au fost izolați preventiv timp de 5 zile, urmând ca după aceea să efectueze un test pentru a vedea dacă s-au infectat cu COVID-19.

Probleme şi la FC Botoşani

Probleme au fost şi la FC Botoşani, adversara de luni a celor de la CFR Cluj. Oficialii moldoveni au decis să testeze PCR trei jucători care au acuzat simptome care sunt asociate cu infecția cu COVID-19. Este vorba despre Florescu, Papa și David Croitoru, dar și pe unul dintre membrii staff-ului tehnic, care a acuzat și el simptome. Totţi aceştia nu au fost testați înaintea meciului pentru că sunt vaccinați, iar protocolul din Liga 1 nu impune testarea celor imunizați. Unul singur a ieșit pozitiv. Este vorba despre Enriko Papa, care a evoluat luni seară, în Gruia, având COVID-19. El ar putea juca luni, împotriva lui Dinamo, pentru că va sta în carantină doar 5 zile, conform legii în vigoare, mai spune sursa citată.

Reclamă
Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă

Va trece FCSB de Auda după 2-3 în tur?
Loading ... Loading ...
Citește și:
20:26

LIVE TEXTFK Auda – FCSB 1-1 (4-3 la general). Joao Paulo restabilește egalitatea

20:25

LIVE TEXTBrann – U Cluj 1-1. Norvegienii, gol fabulos! Lukic a egalat

20:01

Gafe în lanţ la golul marcat de FK Auda cu FCSB

19:53

„Cel mai bine pregătit”. Marius Baciu a dezvăluit de ce l-a titularizat pe Ricardo Pădurariu în returul cu Auda

19:51

Fază controversată în Auda – FCSB! Roş-albaştrii au cerut penalty la un presupus fault asupra lui Florin Tănase

19:23

Ricardo Pădurariu a debutat în Europa pentru FCSB! Cât cere Gigi Becali pe jucătorul cu care vrea să dea lovitura

1 Bătaie în toată regula la vestiare după Universitatea Craiova – Levski Sofia 2-2! De la ce a pornit totul 2 Dinamo achită clauza de reziliere și face transferul mult așteptat 3 Bulgarii se tem de intervenţia UEFA, după ce Levski a eliminat-o pe Universitatea Craiova din Champions League 4 FotoCu cine „l-a schimbat” Simona Halep pe Dorin Mateiu. Fosta sportivă, fotografii cu favoritul lui Stere Halep 5 Universitatea Craiova – Levski Sofia 2-2. Campioana României este eliminată din Liga Campionilor 6 Fostul star din Premier League, ajuns la 34 de ani, e acum magazioner. Povestea tristă din spate: „Luam pastile”
Citește și