Probleme uriaşe la Academica Clinceni! 4 jucători au reziliat contractele. Echipa de play-off care profită de situaţia ilfovenilor

Antena Sport Publicat: 4 ianuarie 2022, 13:56

Comentarii
Probleme uriaşe la Academica Clinceni! 4 jucători au reziliat contractele. Echipa de play-off care profită de situaţia ilfovenilor

Hepta

Michael Omoh, Nichita Patriche, Paul Pîrvulescu şi Florin Achim sunt cei patru fotbalişti care au plecat deja de la Academica Clinceni, echipă care se apropie de dezastru. În cazul lui Achim, acesta mai are contract cu echipa până la 31 ianuarie, fiind tentat să îl încheie.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Echipa de play-off care profită de situaţia explozivă de la Academica este Botoşani. Moldovenii îl vor transfera pe Omoh, jucătorul de 30 de ani cotat la 250.000 de euro. El a marcat un gol în cele 19 meciuri disputate pentru Academica.

După 21 de etape disputate din sezonul regulat, Academica Clinceni este pe locul 16 în Liga 1, cu doar două victorii. 11 puncte au adunat ilfovenii.

Scene uluitoare la baza Academicii Clinceni

Scandalurile au început la Academica la finalul anului trecut. Ionuț Chirilă s-a prezentat la baza de antrenament, dar a fost blocat de oamenii de pază la intrare.

Ionuț Chirilă a fost îndepărtat forțat de pe banca Academicii Clinceni după ce clubul ilfovean și-a adus acționari noi, la începutul lunii decembrie. Doar că antrenorul de 55 de ani nu a vrut să plece de la Clinceni și susținea că, în continuare, el este cel care conduce echipa.

Reclamă
Reclamă

„Nu sunt lăsat să intru în bază să-mi exercit profesia conform contractului de muncă. Executați un ordin? Eu trebuie să-mi fac antrenamentul, dar dumneavoastră nu îmi permiteți să intru la antrenament.

Am antrenament la ora 11:00 cu prima echipă, fiincă sunt antrenorul principal al acestei echipe. Eu m-am prezentat la ora 11:00, dar sunt aici niște domni care nu mă lasă să intru în baza de antrenament. Ca atare, nu-mi pot exercita meserie de antrenor”, a spus Ionuț Chirilă, în videoclipul înregistrat de sine însuși.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Cine ar trebui să fie titular în poarta României la barajul cu Turcia?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
19:54

FotoTurcii i-au pupat mâna lui Mircea Lucescu. Primit regeşte la conferinţa de presă

19:41

E oficial! Finala Cupei Africii a ajuns pe masa TAS, după ce Maroc a câștigat trofeul la masa verde

19:06

Seria “neagră” a Interului lui Chivu, analizată de marele Panucci: “Fără asta, Napoli ar fi fost acolo lângă ei”

18:59

„Nu dau nici 1% României! Diferența e uriașă” Mesajul scandalos al turcilor înaintea meciului

18:59

Turcia – România LIVE TEXT (joi, 19:00). Duel crucial pentru tricolori la barajul pentru World Cup 2026

18:59

Kazahstan U19 – România U19 2-0. Pas greșit făcut de tricolori în drumul spre EURO 2026

1 Mircea Lucescu l-a scos din lot înainte de Turcia – România. Ce explicaţii i-a dat: “O decizie comună” 2 “Cedez clubul!” O echipă de tradiţie din Liga 1 caută patron: se vinde “gratis” 3 Transferul cerut de Gigi Becali care l-a făcut pe Mihai Stoica să ameninţe cu demisia la FCSB: “Râde lumea de noi” 4 Dinamo, anunţ decisiv despre transferul lui Vladislav Blănuță 5 Decizia de ultim moment luată de Mircea Lucescu, după ce Ionuț Radu a aterizat în România 6 Gazzetta dello Sport a dat verdictul: cu ce scor se termină Turcia – România
Citește și