Randers – CFR Cluj 2-1 | Campioana României este OUT din Europa şi a început “curăţenia”! Un jucător cu patru titluri câştigate în Gruia a fost dat afară. “I-a fost reziliat contractul!”

Iulian Focșăneanu Publicat: 26 noiembrie 2021, 1:02

Comentarii
Randers – CFR Cluj 2-1 | Campioana României este OUT din Europa şi a început curăţenia! Un jucător cu patru titluri câştigate în Gruia a fost dat afară. I-a fost reziliat contractul!

SportPictures / Razvan Pasarica/SPORT PICTURES via Hepta

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google

Ardelenii sunt fără victorie şi ocupă ultimul loc în grupă. În Danemarca au suferit cea de-a 5-a înfrangere consecutivă în deplasarile din cupele europene. Eliminată şi din Cupa României, gruparea din Gruia rămâne doar cu lupta pentru titlul din Liga 1. A început deja “curăţenia” la CFR Cluj.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Giedrius Arlauskis a fost dat afară de la CFR Cluj

Preşedintele lui CFR Cluj a anunţat, oficial, că Giedrius Arlauskis nu mai este portarul liderului din Liga 1. Se anunţă şi alte plecări.

Arlauskis i-a fost reziliat contractul, nu aş vrea să dezvolt subiectul… Nu este jucătorul CFR-ului în acest moment“, a declarat Cristi Balaj la telekomsport.ro.

România rămâne fără nicio reprezentantă în Europa. CFR Cluj mai are de jucat doar meciul de acasă, cu Jablonec, dar nu mai are nicio şansă să se claseze pe unul dintre primele două locuri din grupa D.

CFR Cluj este liderul Ligii 1 după cele 16 etape din Liga 1. Are opt puncte avans faţă de principala urmăritoare, FCSB. Pentru echipa lui Dan Petrescu urmează confruntarea din Gruia cu Academica Clinceni. Patru victorii la rând, fără gol primit, are CFR în campionatul României.

Reclamă
Reclamă

Giedrius Arlauskis a dat cărţile pe faţă

Cu patru titluri câştigate în Gruia, Giedrius Arlauskis a căzut în dizgraţia conducerii de la CFR Cluj după ce l-a susţinut public pe Marius Şumudică. Accidentat, lituanianul nu a fost inclus pe lista UEFA. Arlauskis l-a enervat şi pe Dan Petrescu, după ce a plecat în Lituania.

Am plecat din cauza situației președintelui Marian Copilu. Suntem prieteni buni, el m-a convins să revin în România. Eu îmi țin cuvântul. Când am văzut că el nu mai e în club, am spus că nici eu nu vreau să mai rămân.

Credeam că îmi voi încheia cariera în România. M-am accidentat la gleznă în timpul meciului cu Young Boys. Am luat o pauză, dar la antrenament m-am lovit din nou. S-a inflamat și a sângerat. Cu Steaua Roșie am luat medicamente și nu nu simțeam nimic când pășeam. La retur, medicamentele nu și-au mai făcut efectul după vreo 30 de minute. Era o durere uriașă. Nu e o accidentare gravă, dar e foarte dureros.

Reclamă

I-am spus agentului că aș vrea să merg în Japonia, pentru țară și pentru cultură. Sunt și vedete acolo!”, a spus Arlauskis, potrivit 15min.it.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Cum se va încheia „finala” de titlu Univ. Craiova - U Cluj?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
0:30

VIDEOSporting va juca în Champions League și a lăsat-o pe locul 3 pe Benfica lui Jose Mourinho. Ianis Stoica s-a salvat de la baraj

23:44 16 mai

„FCSB sau Botoșani?” Răspunsul dat de Zeljko Kopic, după ce Dinamo și-a asigurat locul la barajul de Conference League

23:31 16 mai

Andrei Nicolescu a intervenit, după ce Dinamo s-a calificat la barajul de Conference League: „Dacă va fi FCSB…”

23:23 16 mai

Daniel Pancu a dat cărțile pe față despre viitorul lui, după Dinamo – CFR Cluj 0-0: „Nu doar Rapid e interesată de mine”

23:17 16 mai

Cristiano Ronaldo nu ştie să piardă! Moment ruşinos după finala Ligii Campionilor Asiei 2

23:11 16 mai

Elina Svitolina a câștigat turneul de la Roma. Succes în trei seturi în finala „de foc” cu Coco Gauff

1 Thomas Neubert ştie noul antrenor de la FCSB: “Pe 21 mai vine” 2 Cine ar fi crezut: Marius Şumudică a semnat cu FCSB! Gigi Becali a dezvăluit de ce mutarea a picat, în final 3 Artista din România care i-a refuzat banii lui Gigi Becali. “Îi lăsasem vreo 20.000. Mi-era rușine că îi iau înapoi” 4 Jose Mourinho pregăteşte o adevărată bombă la Real Madrid! Vrea să “fure” un star de la Barcelona: “Şoc în fotbal!” 5 Lovitură teribilă pentru Dan Şucu! Îl pierde gratis pe jucătorul pe care s-au plătit 10 milioane de euro! 6 Xabi Alonso a acceptat oferta! Spaniolul a bătut palma cu o echipă de top din Premier League: “Here we go”
Citește și