În urma acestui anunţ, numărul fotbaliştilor care au plecat a ajuns la cinci. În afară de cei trei, fotbaliştii Mihai Popa şi Geani Creţu au revenit la Astra, respectiv Dinamo, echipele de unde fuseseră împrumutaţi către Rapid.
Cum va arăta noul Rapid?
Prin intermediul unui alt comunicat publicat pe site-ul oficial, Rapid a anunţat că despărţirile nu se vor opri aici.
În afară de lotul de jucători, schimbările continuă şi la nivel administrativ, ultimii plecaţi fiind antrenorul Dan Alexa şi directorul general Ovidiu Burcă.
Giuleştenii, de altfel gruparea cu cel mai mare buget din Liga 2, au încheiat play-off-ul de promovare în Liga 1 pe locul şase, adică ultimul, după o victorie cu UTA, trei remize cu Mioveni, Petrolul şi Turris, precum şi o înfrângere cu FC Argeş.
- Încă trei jucători au plecat din Giuleşti
- Întregul club este afectat după ratarea promovării în Liga 1.
- NBA și NHL se văd live exclusiv în AntenaPLAY
- Liga Campionilor Asiei şi Liga Campionilor Asiei 2 sunt live în AntenaPLAY
- Răzvan Burleanu a câștigat al patrulea mandat de președinte FRF. Cum au votat membrii. Toate rezultatele
- Gigi Becali l-a votat pe Ilie Drăgan şi merge la TAS! Avertisment pentru Burleanu: “Mi-a călcat demnitatea în picioare”
- Răzvan Burleanu l-a atacat pe Ilie Drăgan, după ce a câştigat un nou mandat de preşedinte FRF: “Cine e măscăriciul ăsta?”
- “Îmi vine să plâng!” Ilie Drăgan l-a făcut praf pe Răzvan Burleanu: “Comparăm cu ce se întâmplă în Iran! Dictatură”
- Scandal uriaş la alegerile FRF! Ilie Drăgan s-a revoltat şi e ţinut cu greu de bodyguarzi: “Ştiţi principiul votului secret?”

































