Rapid – CS Mioveni 1-1 | Remiză cu goluri în „Derby de la Miovina”. Giuleştenii au călcat din nou strâmb în Liga 1

Dragoș Vasile Publicat: 27 noiembrie 2021, 22:25

Rapid – CS Mioveni 1-1 | Remiză cu goluri în „Derby de la Miovina. Giuleştenii au călcat din nou strâmb în Liga 1

Argeşenii, dezamăgiţi de egalul cu Rapid

Razvan Pasarica/SPORT PICTURES

Golurile au fost marcate de Hlistei, în minutul 57, pentru Rapid, şi Buziuc, în minutul 16, pentru oaspeţi.

În urma acestui rezultat, FC Rapid ocupă poziţia a patra, cu 28 de puncte, iar CS Mioveni este pe 12, cu 17 puncte.

Rapid – CS Mioveni 1-1

Update: Rapid – CS Mioveni s-a încheiat la egalitate, scor 1-1.

Update: Junior Morais a stat întins pe gazon, după ce a fost lovit cu genunchiul în cap. Medicii au intervenit imediat, iar fundaşul a continuat partida.

Update: GOOOOL Rapid! Cătălin Hlistei a restabilit egalitatea din pasa lui Belu Iordache.

Update: A început repriza secundă.

Update: S-a încheiat prima repriză la Mioveni.

Update: GOOOL CS Mioveni! Buziuc a deschis scorul, în minutul 16, după o deviere a lui Horaţiu Moldovan.

Update: A început meciul!

Rapid ocupă locul 5 în Liga 1 şi vrea să îşi ia revanşa după ce etapa trecută a remizat cu Chindia Târgovişte, scor 2-2, deşi adversarii aveau doi jucători eliminaţi.

De partea cealaltă, CS Mioveni este pe locul 12 în clasament şi vine după victoria la limită cu Gaz Metan Mediaş, scor 1-0.

În tur, giuleştenii au câştigat cu 2-0. De precizat este faptul că, deşi Rapid este gazdă, meciul se va juca la Mioveni.

Echipele de start pentru Rapid – CS Mioveni:

• Rapid: H. Moldovan – Belu Iordache, Săpunaru, D. Grigore, J. Morais – Al. Albu, Crepulja, R. Ilie – Stahl, Ad. Bălan, Sefer
  • CS Mioveni: Ducan – Balaur, Scarlatache, Garutti – Oancea, M. Panait, L. Dumitriu, Burnea – Buziuc, Blănaru, B. Rusu

„Ne este dor de voi și sperăm să vă avem alături cât de curând”, au transmis giuleştenii.