Închide meniul

Rapid – Dinamo 3-1 | “Dacă a ajuns să îmi fie frică de Clinceni, mă las de fotbal!” Răzvan Grădinaru, discurs apocaliptic: “Retrogradarea e aproape, ne e frică”

Valentin Pîrcălabu Publicat: 13 martie 2022, 22:53

Comentarii
Rapid – Dinamo 3-1 | Dacă a ajuns să îmi fie frică de Clinceni, mă las de fotbal! Răzvan Grădinaru, discurs apocaliptic: Retrogradarea e aproape, ne e frică

Hepta

Răzvan Grădinaru îşi face deja griji pentru viitorul echipei sale, după ce Dinamo a pierdut primul meci din playoff. Acesta a spus că echipa are nevoie de puncte şi preferă să joace slab, dar să câştige.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Rapid – Dinamo 3-1. Răzvan Grădinaru: “Retrogradarea e aproape”

Ne cerem scuze fanilor, ştiu că meciurile uşor uşor se duc. Să ne îndepărtăm de Clinceni, să prindem barajul. Pentru că acesta este obiectivul. Ne cerem scuze fanilor. Ne pare rău că nu am reuşit să revenim. Unii dintre jucători poate nu rezistă la presiune. Sper ca meciurile viitoare să aducem puncte. Să jucăm prost şi să luăm puncte. Poate unii nu rezistă la presiune, retrogradarea e aproape, ne e frică. Suntem la un club mare şi sperăm să fie din ce în ce mai bine.

Este o greşeală, trebuia să îl scoatem noi din teren. Sper ca data viitoare să nu mai fie greşeli. Sper să fie 0-0 şi dăm gol în minutul 90. Dacă a ajuns să îmi fie frică de Clinceni, mă las de fotbal“, a spus Răzvan Grădinaru după Rapid – Dinamo 3-1.

Rapid – Dinamo 3-1 | Marius Şumudică a dat de pământ cu Dinamo

Marius Şumudică a dat de pământ cu evoluţia celor de la Dinamo. Şumudică e de părere că sunt mulţi jucători de la Dinamo care au o valoare sub cerinţele Ligii 1.

A doua repriză a fost fără faze clare de a marca. S-a văzut că ambele echipe suferă în partea ofensivă. Ori e neputinţă, ori sunt nepregătiţi fizic. Nu s-a văzut dorinţă. Nu poţi să ai 3-1 şi să jocic aşa. Mă aşteptam la mai mult de la Dinamo. O victorie clară a Rapidului. Pentru mine, Ioniţă este jucătorul meciului. Cele 4 goluri din prima repriză au fost înscrise pe greşeli mari.

Reclamă
Reclamă

Nu se poate ca o echipă care vrea să rămână în prima ligă să facă asemenea greşeli. La fel Rapid, la faza asta a fost dezorganizare. Nu am văzut Dinamo aşa de slabă, cu astfel de fundaşi centrali. Nu îmi explic cum ajung astfel de jucători să joace în prima ligă. Să nu îşi doreşti prima repriză să ai o ocazie de gol. Probabil că este şi de pregătire. Mă aşteptam la mult mai multă dorinţă de vicotrie şi săfacă ceva pozitiv„, a spus Marius Şumudică.

 

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă

Va prinde FCSB Conference League la finalul sezonului?
Loading ... Loading ...
Citește și:
22:13
Ianis Hagi, integralist în Alanyaspor – Galatasaray 1-2. Ce șanse are echipa românilor să meargă mai departe
22:03
FotoNaţionala de fotbal feminin, debut cu dreptul în drumul spre Mondial. Eva Nicolescu a cântat imnul României
22:00
LIVE SCOREComo – Inter 0-0. Duel tare între Fabregas şi Chivu în semifinalele Cupei Italiei
21:46
VIDEODennis Man este de neoprit! Al doilea meci consecutiv cu gol marcat. A lăsat portarul fără replică
21:37
Dorinel Munteanu a acuzat dur arbitrajul după ce Hermannstadt a ieşit din Cupă: “Ştim cine a fost la VAR”
21:13
Comunicatul Rapidului după ce Kader Keita a lovit o femeie şi a fugit de la locul accidentului!
1 CFR Cluj nu a plătit toţi banii! Ce se întâmplă cu depunctarea ardelenilor 2 Mario Tudose şi Matei Ilie, pe lista de achiziţii a lui Gigi Becali: “Om m-am făcut” 3 Condiţia pe care Adrian Ilie i-a pus-o lui Gigi Becali pentru a veni la FCSB: “Doar aşa îl ajut” 4 Steven Nsimba, transfer la o echipă de top din Europa. Lovitură financiară pentru Mihai Rotaru 5 Kyros Vassaras a dat verdictul, după fazele controversate din Farul – CFR Cluj 1-2. Discuţiile din camera VAR, publicate 6 Gigi Becali, şedinţă de urgenţă la Palat după umilinţa FCSB-ului. Ce se întâmplă cu Mihai Stoica şi Mirel Rădoi
Citește și