Închide meniul

Rapid – FC Argeş 2-0 | Mihai Iosif, dialog savuros cu Săpunaru: „Zici că ai venit la şedinţă cu părinţii!” „Miţă” e pregătit pentru spectacolul din derby-ul cu FCSB: „Oamenii vin să îşi manifeste frustrările!”

Dragoș Vasile Publicat: 10 decembrie 2021, 23:35 / Actualizat: 11 decembrie 2021, 2:07

Reclamă
Rapid – FC Argeş 2-0 | Mihai Iosif, dialog savuros cu Săpunaru: „Zici că ai venit la şedinţă cu părinţii! „Miţă e pregătit pentru spectacolul din derby-ul cu FCSB: „Oamenii vin să îşi manifeste frustrările!

Razvan Pasarica/SPORT PICTURES

Mihai Iosif, pregătit pentru derby-ul FCSB – Rapid

„A fost o perioadă în care nu am câştigat. A fost un meci cu o echipă apropiată de valoare nouă. Am dat dovadă de pragmatism. Vreau să le dedic victoria suporterilor, care ne-au împins de la spate. I-am zis lui Săpunaru – zici că ai venit la şedinţă cu părinţii. Au dat dovadă de caracter şi au arătat că merită să îmbrace tricoul Rapidului.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

E bine că putem încropi o echipă şi în meciul următor. Niciodată nu o să cer să ne retragem. Am avut nevoie de victorie. Numele ce îl purtăm ne obligă să dăm totul pe teren. Pentru mine, toate meciurile sunt la fel de important. Urmează un meci de tradiţie, pe care îl vom aborda cât putem noi de bine. Oamenii vin să se bucure, să îşi manifeste frustrările de acasă. Trebuie să se bucure de spectacol”, a declarat Mihai Iosif la finalul meciului.

Rapidiştii sunt gata de derby-ul cu FCSB

Rapid a învins, vineri seară, pe teren propriu, cu scorul de 2-0, echipa FC Argeş. Pentru echipa lui Mihai Iosif urmează marele derby cu FCSB.

Albert Stahl a prins curaj după ce a dat gol cu FC Argeş. Jucătorul Rapidului vrea să facă un meci mare şi cu FCSB, echipă pe care o va întâlni miercuri.

„Este un moment foarte frumos să înscriu cu galeria în spate. Este şi mai frumos că am luat cele 3 puncte. Mă bucur că am reuşit să înscriu. Este important că am câştigat. Ştiţi cum se spune că suporterii sunt al 12-lea jucători. La noi sunt al 13-lea pentru că fac cât 2 jucători.

Reclamă
Reclamă

Sperăm să câştigăm cu FCSB şi Botoşani. M-am gândit că aşa am avut şi cu UTA. Trebuie să câştigăm, acesta este obiectivul nostru. Rapid poate să câştige. Dacă am putut în tur, putem şi în retur„, a spus Albert Stahl, cel care a deschis scorul în Rapid – FC Argeş 2-0.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Va ajunge Cristiano Ronaldo la borna 1.000 de goluri marcate în carieră?

Loading ... Loading ...
Citește și:
Reclamă
0:44 17 apr.

„A fost ultimul meci cu Real în Liga Campionilor?” Răspunsul lui Carlo Ancelotti! Ce a spus de viitor

0:24 17 apr.

„O noapte istorică” Declan Rice, după ce Arsenal a eliminat-o pe Real Madrid: „Vrem trofeul”

0:00 17 apr.

Arsenal – PSG și Barcelona – Inter, în semifinalele Champions League! Dueluri „de foc” pentru marea finală

23:55

Real Madrid – Arsenal 1-2 și Inter – Bayern Munchen 2-2! Deţinătoarea trofeului, OUT din Ligă!

23:48

Lautaro Martinez a înscris în Inter – Bayern Munchen şi a atins o bornă impresionantă!

23:26

Harry Kane a deschis scorul în Inter – Bayern Munchen! Cifre uriaşe pentru starul englez

1 Turcii anunță că Aaron Boupendza ar fi fost ucis! Cine urmează să fie arestat 2 Dinamo a câștigat procesul cu Vasile Șiman! Ce se întâmplă cu ieșirea din insolvență 3 „Era în depresie” Discurs furibund după moartea lui Aaron Boupendza: „L-aţi distrus” 4 Lovitura încercată de Gigi Becali pe piaţa transferurilor! Vrea la FCSB un internaţional român! 5 „Nu au obținut nicio victorie!” Vasile Șiman, prima reacție după ce a pierdut procesul cu Dinamo 6 Aaron Boupendza a murit la 28 de ani! Fostul atacant al Rapidului a căzut de la etajul 11, în China
Citește și