Închide meniul

Rapid – FCSB | Mihai Iosif şochează înainte de derby: “Obiectivul nostru e salvarea de la retrogradare”

Antena Sport Publicat: 13 august 2021, 15:32

Comentarii
Rapid – FCSB | Mihai Iosif şochează înainte de derby: Obiectivul nostru e salvarea de la retrogradare

Hepta

“Va fi cu siguranţă un derby frumos, cu un stadion plin. Pentru mine trecutul e trecut, noi trăim în prezent cu gândul spre viitor. Ne tratăm adversarii cu cel mai mare respect, cum tratăm toţi adversarii noştri. Sunt mai mulţi jucători periculoşi la FCSB. Individual sunt foarte, foarte buni.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Noi avem tot lotul valid. Suntem siguri că va fi delegat un arbitru FIFA care sperăm să ia deciziile corecte. Nu avem de ce să ne temem. Suntem un grup puternic şi mergem pe calea normală. A început să se vorbească că suntem favoriţi… Suntem o echipă nou promovată care are ca obiectiv salvarea de la retrogradare. Istoria ne obligă, dar în acelaşi timp suntem noi în Liga 1”, a spus Iosif.

Rapid – FCSB „rupe” Arena Naţională

Rapid – FCSB e pe punctul de a se disputa cu casa închisă. Anunţul a fost făcut chiar de patronul giuleştenilor, cel care se aşteaptă la o atmosferă incendiară pe Arena Naţională. Victor Angelescu a anunţat că fanii Rapidului au cumpărat deja 22.000 de bilete. Interesul este în continuare uriaş, astfel că disputa din etapa a 5-a a Ligii 1 poate deveni sold-out.

„Eu zic că am făcut pașii corecți și se vede în momentul de față. Noi ne așteptăm la peste 35.000 de spectatori la meciul cu FCSB. Noi credem că o să fie sold-out, dar nu poți să zici cu exactitate. O să fie și galeria adversă și vor exista niște zone care nu vor fi ocupate. Până de dimineață au fost vândute 22.000 de bilete și mai sunt și 3.000 de abonați. Cred că e primul meci la care vor fi 40.000 de oameni pe stadion„, a declarat Victor Angelescu la PRO X.

Rapid nu a primit niciun gol de la revenirea în Liga 1. Ocupă locul secund, cu 10 puncte, fiind depăşită numai de campioana en-titre CFR Cluj. Nici FCSB nu a pierdut vreun meci în această ediţie de campionat.

Reclamă
Reclamă

„Steaua sau FCSB este favorită. Este echipa cu un buget mai mare, a vândut pe zeci de milioane și e normal să fie favorită, dar un derby e un derby, e altceva. Sunt favoriți, e normal„, a mai spus patronul Rapidului.

Rapid va întâlni echipa FCSB, duminică, de la ora 21.30, pe Arena Naţională, în etapa a cincea a Ligii 1.

 

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă

Crezi că ar trebui ca Mircea Lucescu să fie pe banca naţionalei şi la baraj?
Loading ... Loading ...
Citește și:
19:19
Gică Hagi, cuvinte uriașe despre Ladislau Boloni. Motivul pentru care i-a mulțumit public: „Chestiune de inspirație”
18:55
Ladislau Boloni, după ce a fost întrebat de revenirea la naţională: “Punem boii în spatele căruţei?”. Mesaj pentru Lucescu
18:19
EXCLUSIVDecizia luată de Mircea Lucescu. Ce va face după tragerea la sorți a barajului de World Cup 2026
18:01
VideoGrand Prix, ediţia 34: Antal Putinică şi Cătălin Ghigea au prefaţat Marele Premiu din Las Vegas
17:55
VideoAntenaSport Update. Cele mai tari știri ale zilei de 19 noiembrie
17:39
EXCLUSIV„Cât de încrezător ești pentru baraj?” Gică Popescu, răspuns clar înainte de tragerea la sorți. Adversara dorită
1 EXCLUSIVAcuze fără precedent la adresa Cristinei Neagu. Atacul handbalistei care ne-a adus Liga Campionilor 2 Afacerea în care Dan Petrescu a investit averea strânsă din fotbal. Cum a ajuns “Bursucul” la fel de bogat ca Hagi 3 Lotul ales de Mircea Lucescu pentru România – San Marino. Trei jucători, OUT 4 VIDEORomânia – San Marino 7-1. Tricolorii i-au “distrus” pe amatori după ce oaspeţii au deschis scorul 5 UPDATEFlorin Cernat, cale liberă spre FCSB. FC Voluntari a anunţat plecarea sa de la echipă 6 Sabrina Voinea, abuzată verbal de mama ei! Imagini teribile din sala de gimnastică: “Mami, nu mai pot!”
Citește și