Rapid – Gaz Metan Mediaş 1-2 | Ronaldo Deaconu a dezvăluit reţeta succesului: „Mister ne-a dat un şoc!” Săgeţi la adresa lui Mihai Teja: „Jucam fiecare ce voiam!”

De Dragoș Vasile
Publicat: 17.09.2021, 23:21

Gaz Metan a dat lovitura pe Arena Naţională chiar la debutul lui Ilie Poenaru. Ronaldo Deaconu a dezvăluit reţeta succesului din meciul cu Rapid, 2-1.

Gaz Metan - Dinamo

FLAVIU BUBOI / MEDIAFAX FOTO

Ronaldo Deaconu a dezvăluit reţeta succesului lui Ilie Poenaru

Mijlocaşul a dezvăluit că Ilie Poenaru a avut impact instant la Gaz Metan. Ronaldo Deaconu a trimis săgeţi la adresa lui Mihai Teja, căruia i-a reproşat că jucătorii nu respectau nicio indicaţie în mandatul său.

„A venit Mister şi ne-a dat un şoc. A contat mult, înainte jucam blazaţi. Jucam fiecare ce voiam. Ne-a pus să respectăm un plan tactic. Vrem să jucăm fotbal mai mult pentru că am stat la cutie. Publicul a cântat 97 de minute. Ei şi cei de la Dinamo sunt unici în România”, a declarat Ronaldo Deaconu.

Rapid – Gaz Metan Mediaş 1-2 | Ilie Poenaru, debut perfect! Vlad Morar, gol de trei puncte

Rapid – Gaz Metan Mediaş, meciul zilei în Liga 1, s-a încheiat cu victoria ardelenilor, 2-1. Oaspeţii, care nu mai câştigaseră de cinci etape, i-au învins pe giuleşteni chiar la debutul lui Ilie Poenaru.

Meciul de pe Arena Naţională a început tare. Yuri a deschis scorul din pasa perfectă a lui Ronaldo Deaconu. La doar trei minute, Alexandru Albu, golgheterul giuleştenilor, a executat perfect o lovitură liberă şi a restabilit egalitatea. Mijlocaşul a ajuns la cota 4 în actualul sezon.

În minutul 76, Vlad Morar a stabilit scorul final, după ce l-a executat pe Horaţiu Moldovan cu un lob superb. Elevii lui Mihai Iosif au căutat din nou egalarea, însă nu au reuşit, astfel că noua echipă a lui Ilie Poenaru a plecat cu toate cele trei puncte.

În urma acestui rezultat, Rapid rămâne pe locul secund în Liga 1, cu 17 puncte. De partea cealaltă, Gaz Metan a urcat pe locul 14, cu 7 puncte, şi o trimite pe Dinamo în zona fierbinte a clasamentului.

Chindia Târgoviște - Universitatea Craiova 0-1
Fotbal intern • 22:20
Chindia Târgoviște – Universitatea Craiova 0-1 | Andrei Ivan, eroul lui Laurențiu Reghecampf! Oltenii au ajuns la patru victorii consecutive fără gol primit în Liga 1
Ionuț Amzăr, declarație emoționantă
Fotbal intern • 21:50
Ionuț Amzăr, fotbalistul atipic din Liga 1: „Strâng bani pentru o mașină, să ajung și eu la Săftica!” Cine este idolul puștiului de la Dinamo
Universitatea Craiova
Fotbal intern • 21:17
Chindia Târgoviște – Universitatea Craiova | „Blestemul penalty-urilor” continuă pentru olteni! Elevii lui Laurențiu Reghecampf au ratat din nou de la 11 metri

Radiş şi Bodnar, fetele de aur ale României, la AS.ro LIVE

El are 61 de ani, iar soția sa are 19. Motivul pentru care părinții tinerei au sunat la poliție când l-au văzut pe bărbatul cu 42 de ani mai în vârstă decât fiica lor
20:13 FC U Craiova 1948 – Gaz Metan Mediaș 2-0 | Flavius Stoican rămâne cu picioarele pe pământ: „Nu suntem mari și tari! Trebuie să nu mai avem teamă!” 19:25 FC U Craiova 1948 – Gaz Metan Mediaș 2-0 | Oltenii „au spart gheața” după 8 etape! Flavius Stoican, primul succes pe banca echipei lui Adrian Mititelu 18:51 Mihai Stoica a anunțat când revine jucătorul despre care Gigi Becali spunea că l-ar refuza pe Jordi Alba pentru el. Patronul FCSB l-a comparat cu Marcelo de la Real Madrid 18:14 Ce urmează pentru Simona Halep după eliminarea de la Kremlin Cup! Sportiva noastră vine la Cluj și poate avea un duel de cinci stele cu Emma Răducanu 17:57 Simona Halep – Maria Sakkari 4-6, 4-6. Simo, la un pas de o revenire colosală în setul al doilea. Prima reacție a Mariei Sakkari: „Am fost nervoasă!” 17:41 Barcelona – Real Madrid | “Este la fel și fără Messi și Ronaldo!” Mesajul lui Karim Benzema înainte de “El Clasico!”: “Cel mai tare meci din fotbalul mondial!” Ce a spus Ancelotti 17:40 Simona Halep – Maria Sakkari 4-6, 4-6 | Simona, eliminată în sferturile de finală de la Kremlin Cup! Sportiva noastră a luptat eroic în setul secund 16:52 Dinamo – Rapid | Mihai Iosif, savuros: „Sunt vânat, dar eu nu sunt un iepuraş!” Mesaj clar pentru „câini” înaintea derby-ului 15:40 Gică Popescu, uimit de amânarea meciului Farul – FCSB: „Anul trecut nu s-a putut”. Preşedintele constănţenilor, nemulţumit de decizia LPF 15:36 România – Islanda, fără spectatori! Decizia luată de CNSU şi lista completă a restricţiilor care intră în vigoare luni
Reuniune emoționantă la Paris! Lionel Messi a luat-o la fugă când l-a văzut pe Ronaldinho. Imaginile care fac înconjurul planetei