Rapid – Sepsi 1-1 | „Nu am explicaţie pentru asta!” Cristiano Bergodi, în depresie după ce echipa sa a ratat victoria în prelungiri: „E numai vina noastră!”

Antena Sport Publicat: 11 februarie 2022, 22:21

Rapid – Sepsi 1-1 | „Nu am explicaţie pentru asta! Cristiano Bergodi, în depresie după ce echipa sa a ratat victoria în prelungiri: „E numai vina noastră!

Cristiano Bergodi este antrenorul celor de la Sepsi

Mediafax Foto / Eduard Vinatoru

Sepsi a ratat incredibil victoria în prelungirile partidei de la Mioveni. Deşi avea un om în minus, Rapid a egalat în prelungirile partidei prin Alexandru Ioniţă, care a profitat şi de o gafă uluitoare a portarului de la Sepsi. Antrenorul covăsnenilor, Cristiano Bergodi, a spus că echipa sa nu a meritat să câştige mai mult de un punct.

Cristiano Bergodi, în depresie după Rapid – Sepsi 1-1

Dezamăgit pentru că am pierdut două puncte. Prima repriză am jucat bine, a doua nu am mai jucat deloc. Nu am explicaţie pentru asta. Am meritat că am luat doar un punct. Când joci cu un om în plus trebuie să plimbi mingea. Noi am jucat numai pe contre. Şi după se poate greşi. E numai vina noastră dacă nu am câştigat acest meci. Nu ştiu dacă era ultima şansă pentru playoff. Are glezna umflată, dar sper să nu fie nimic grav„, a spus Cristiano Bergodi, după Rapid – Sepsi 1-1.

Rapid – Sepsi 1-1. Alexandru Ioniță și-a salvat echipa în minutul 90+2

Rapid – Sepsi, unicul meci al zilei din Liga 1, s-a încheiat la egalitate, scor 1-1. Giuleștenii au jucat în inferioritate numerică din minutul 33, când Alexandru Albu a fost eliminat direct de Sebastian Colțescu.

În minutul 33, de la gazde a fost eliminat Albu pentru o intervenţie dură la Achahbar. Sebastian Colțescu l-a eliminat direct. În repriza secundă, Ștefănescu a deschis scorul, în minutul 50, iar giuleștenii au egalat în prelungiri, în minutul 90+2, prin Alexandru Ioniță.

18
23:57
PAOK – Club Brugge 0-2. Răzvan Lucescu a ratat calificarea în semifinalele Conference League! Dueluri „de foc” în semifinale
18
23:50
„Steaua fără nume!” Marcel Răducanu, verdict despre sezonul de vis făcut de FCSB! Mesaj direct pentru echipa lui Gigi Becali
18
23:45
„Nu vreau să creez tensiune!” Vlad Chiricheş, mesaj ferm pentru Edi Iordănescu: „Regret că am spus asta! M-am hazardat!”
18
23:38
„Să dea mai mult, la cât sunt plătiți!” Ioan Ovidiu Sabău și-a atacat jucătorii după Oțelul – U Cluj 2-1!
18
23:14
Scene uluitoare cu Emiliano Martinez în Lille – Aston Villa. La un pas să fie eliminat! A dansat ca în finala Cupei Mondiale
18
23:12
„Ne lipsește partea financiară! Avem cel mai mic buget!” Dorinel Munteanu, strigăt de ajutor după calificarea în finala Cupei
18
22:47
Dan Nistor s-a prăbuşit emoţional după înfrângerea cu Oţelul: „Frustrant şi dureros! Mulţi nu vom dormi la noapte!”
18
22:41
„E dureros!” Alex Chipciu și-a turnat cenușă în cap după ce și-a dat autogol în Oțelul – U Cluj! A vorbit și despre noul obiectiv
18
21:55
„Mulți patroni încearcă să îl imite” Ovidiu Burcă, laude la scenă deschisă pentru Gigi Becali! A spus și de ce are succes FCSB
18
21:43
Oţelul – Corvinul este finala Cupei României! Gălăţenii s-au calificat după un autogol marcat de Chipciu în minutul 90