Rapid – UTA Arad 1-1 | Meci nebun pe Arena Națională! Giuleștenii au luptat eroic în inferioritate numerică

Dragoș Vasile Publicat: 29 ianuarie 2022, 21:55

Comentarii
Rapid – UTA Arad 1-1 | Meci nebun pe Arena Națională! Giuleștenii au luptat eroic în inferioritate numerică

CIPRIAN PETCUT / MEDIAFAX FOTO

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google

Rapid – UTA Arad 1-1

Update: Rapid – UTA Arad 1-1. Fluier final pe Arena Națională.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Update: Rapid – UTA Arad 1-1. GOOOL! Marzouk se desprinde din marcat și egalează!

Update: Rapid – UTA Arad 0-1. GOOOL! Ubbink a dat lovitura pe Arena Națională, după ce a transformat o lovitură de la 11 metri. Penalty-ul s-a repetat, după ce Moldovan nu a stat pe linia porții.

Update: Rapid – UTA Arad 0-0. Meciul a fost întrerupt din cauza suporterilor giuleșteni.

Update: Rapid – UTA Arad 0-0. Junior Morais a fost eliminat, iar arădenii au primit penalty. 

Reclamă
Reclamă

Update: A început Rapid – UTA Arad!

Rapid vine după eșecul cu Universitatea Craiova, scor 0-1. Giuleștenii ocupă locul 7 în clasament și este la 3 puncte de zona play-off-ului.

De cealaltă parte, UTA Arad este pe locul 10 și vine după 9 meciuri consecutive în Liga 1 fără succes.

Reclamă

Echipele de start:

  • Rapid: Moldovan – Onea, Săpunaru, Albu, Morais – Sefer, Crepulja, Kait, Stahl – Bălan, Marzouk
    Rezerve:Drăghia, Acuna, Dr. Grigore, Moise, Pănoiu, Goge, Andrei Ilie, Alami, Al. Ioniță
    Antrenor: Mihai Iosif
  • UTA Arad: Fl. Iacob – Vukcevic, Benga, Dima, Shlyakov – Vorobjovas, Batha – Ubbink, Miculescu, Cardoso – Laukzemis
    Rezerve: Balauru, Medimorec, Erico, Baravykas, Isac, Roger, Dangubic, Mercioiu, Ongaro
    Antrenor:Laszlo Balint

Cristi Săpunaru, avertisment pentru giuleşteni după prima înfrângere din 2022

Rapid a pierdut prima bătălie de play-off din 2022, iar căpitanul Cristi Săpunaru era foc şi pară la finalul meciului. Spune că echipa sa a fost adormită din cauza cazurilor de COVID-19 de la olteni şi că lipsa de atitudine a dus la această înfrângere. Totuşi, Săpunaru promite că totul se va schimba de la meciul cu UTA.

„Un meci greu. Am suferit după acel gol primit repede. Am avut câteva şanse să înscriem, dar nu am făcut-o. Este dureros. Era un meci de play-off. Acuna a demonstrat la antrenamente, se întâmplă să greşeşti.

E vina noastră a echipei că nu am plecat cu un punct de aici. Nu punem în cârca nimănui înfrângerea. Am fost adormiţi pentru faza lor cu COVID. A fost o problemă de atitudine din partea tururor. Nu am jucat rău, dar nu am băgat-o în poartă”, a spus Săpunaru, conform digisport.ro.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Cine va câştiga finala Ligii Campionilor în acest sezon?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
21:36

VideoJurnal Antena Sport | La Mondial, Ciprian Marica se dă cu turcii

21:26

Sorana Cîrstea are lumea la picioare! Ce s-a scris pe site-ul WTA după victoria cu Sabalenka: “Renaștere romană”

21:24

Manchester City – Brentford 3-0. „Cetățenii” păstrează speranțe pentru titlu în Premier League

21:00

LIVE TEXTU Cluj – Rapid 1-0. Clujenii se pot apropia la un singur punct de liderul Univ. Craiova

20:49

Lazio – Inter 0-3. Echipa lui Cristi Chivu a defilat pe Olimpico. Moral excelent înaintea finalei Cupei

20:37

Florinel Coman a câștigat primul său trofeu după plecarea de la FCSB. Victorie contra unui mare antrenor

1 “Cutremur” la Liga a 2-a! O echipă de play-off n-a primit dreptul să promoveze. Cine jubilează după anunț 2 VideoAu sărbătorit pe masă! Bucuria uriaşă a naţionalei României după succesul istoric de la Londra 3 FotoBruneta celebră şi-a făcut iubit, după ce soţul milionar, cu care are 3 copii, a înşelat-o! A luat şi o decizie radicală 4 Continuă coșmarul pentru un club din play-out! N-a primit licența de Liga 1 nici după apel: “Mergem la TAS” 5 FRF a amânat startul viitorului sezon de Liga 1! Decizia de urgenţă luată de forul condus de Răzvan Burleanu 6 Ofertă de 7 milioane de euro pentru o vedetă a Universităţii Craiova. Mihai Rotaru a dat răspunsul pe loc
Citește și