Închide meniul

Răzvan Lucescu, despre donația făcută clubului Dinamo. ”E copilăria și adolescența mea. Aș ajuta mai mult”

Antena Sport Publicat: 27 mai 2020, 18:56 / Actualizat: 12 mai 2021, 11:27

Comentarii
Răzvan Lucescu, despre donația făcută clubului Dinamo. ”E copilăria și adolescența mea. Aș ajuta mai mult”

DPA Images / William Volcov via hepta

Lucescu a donat 1.948 de euro pentru salvarea lui Dinamo, iar tehnicianul și-a explicat gestul său. El susține că formația din ”Ștefan cel Mare” reprezintă copilăria și adolescența lui, dar la fel de mult l-a impresionat gestul fanilor dinamoviști de a crea acest program.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Răzvan Lucescu: ”Dinamo e copilăria și adolescența mea”

”Un coleg de școală de-ai Anei, soția mea, e printre membrii marcanți ai programului, mi-a povestit despre ceea ce fac acolo și am zis "Da, hai!". Sincer, mi se pare un lucru extraordinar ceea ce încearcă fanii și este un exemplu de urmat. E un exemplu de devotament pentru clubul iubit. 

Dinamo înseamnă copilăria și adolescența mea, prima legătură stabilită prin tatăl meu. Rapid înseamnă maturitate, împlinirea ca om de performanță. Ce-am făcut pentru Dinamo pot face și pentru Rapid, ideile de acest gen sunt de apreciat, mi se par fenomenale, mai ales în fotbalul nostru. Sincer, eu aș ajuta și mai mult. Momentan, am făcut acest prim pas. Pot doar să le recomand și altor fani să contribuie pentru Dinamo, fiindcă acest club trebuie să meargă înainte. Prin efortul tuturor”, a declarat Lucescu, pentru gsp.ro.

Mircea Lucescu a donat și el pentru Dinamo

Mircea Lucescu s-a înscris și el ca membru elite în programul ”Doar Dinamo București”.

”Il Luce” va dona 1,948 de euro și va primi un card elite de membru. El se alătură unor alte nume pe această listă precum Cristi Borcea, Patrick Borcea, Claudiu Florică, Nicolae Stanciu, Cornel Șfaițer, George Țucudean, Cosmin Moți, Dragoș Grigore, Dorin Rotariu sau Ionuț Nedelcearu. Numele lor vor apărea pe tricoul de joc al lui Dinamo din stagiunea viitoare.

Reclamă
Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Va mai prinde Louis Munteanu echipa naţională după transferul la DC United
Loading ... Loading ...
Citește și:
14:29
Lamine Yamal, primul în clasamentul celor mai valoroşi jucători din lume! Cine completează podiumul
14:26
Ce lovitură poate da Filipe Coelho! E pe lista unei echipe de Champions League după 9 meciuri la Craiova
14:10
Jucătorul care s-a despărţit de CFR Cluj, blocat pe aeroport! Mergea să semneze cu viitoarea echipă
13:58
VIDEOLeBron James și Luka Doncic, de neoprit în victoria lui Los Angeles Lakers. Rezultatele de peste noapte din NBA
13:43
Lionel Messi a dezvăluit ce vrea să facă după ce se retrage din fotbal: “Asta mi-ar plăcea”
13:23
Prima ofertă primită de Ciprian Deac după ce a fost lăsat acasă de Daniel Pancu: “Îţi garantez”
1 Gigi Becali s-a întâlnit în trafic cu un fost fotbalist al FCSB şi a răbufnit: “Am pierdut 20 de milioane de euro din cauza ta!” 2 FotoRăsturnare de situaţie în divorţul lui Ilie Năstase de soţia lui, Ioana! Anunţul fostului mare tenismen român 3 UPDATELIVEBLOG Mercato 2026. Cele mai importante transferuri din iarnă. FC Argeș și-a vândut o vedetă 4 Românul care a jucat în Liga Campionilor a ajuns şofer de Bolt. Câţi bani ia pe o cursă 5 Gigi Becali vrea să-l transfere pe “noul Bourceanu” la FCSB 6 Oțelul și-a vândut golgheterul. Suma incredibilă obținută de gălățeni în schimbul transferului
Citește și