Reacţia lui Adrian Mititelu Jr., după ce Gigi Becali a anunţat transferul lui Zdenek Ondrasek la FC U Craiova 1984: “Eu asta ştiu!” Ce transferuri a mai anunţat patronul oltenilor

Antena Sport Publicat: 3 august 2021, 20:52

Comentarii
Reacţia lui Adrian Mititelu Jr., după ce Gigi Becali a anunţat transferul lui Zdenek Ondrasek la FC U Craiova 1984: Eu asta ştiu! Ce transferuri a mai anunţat patronul oltenilor

SportPictures / Remus Badea/SPORT PICTURES via Hepta

Adrian Mititelu Jr. a dezvăluit că Zdenek Ondrasek nu va rămâne în România, aşa cum a lăsat Gigi Becali să se înţeleagă. Totuşi, Mititelu Jr. a anunţat că va aduce la echipă un atacant care nu a mai jucat în România.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Adrian Mititelu Jr. a spus că Ondrasek nu rămâne în România

“Din câte ştiu eu, Ondrasek nu va rămâne în România. Nu mai contează dacă ni l-am dorit, atât timp cât el nu va continua în campionatul nostru.  O să vină un atacant cu experienţă, care nu a mai jucat în România. Vom mai face maximum două transferuri până la încheierea perioadei de mercato.

Prestațiile noastre au fost încântătoare și ar fi trebui să avem mai multe puncte în consecință. Poate că și la CFR Cluj am fi meritat un egal având în vedere că am reulit să să revenim când nimeni nu se mai aștepta. Și de la Voluntari pot spune că trebuia să ne întoarce cu cel puțin un punct. Am avut ocazii mari și am pierdut nemeritat. Consider că ar fi trebuit să avem măcar 6 puncte adunate după aceste trei meciuri. La cum am văzut echipa suntem cam la 60 și ceva la sută din potențial”, a spus Adrian Mititelu Jr. la Realitatea Sportivă.

Zdenek Ondrasek şi-a reziliat contractul cu FCSB! Suma incredibilă primită de la Gigi Becali pentru doar 100 de minute

Zdenek Ondrasek şi-a reziliat azi contractul cu FCSB, după ce a fost criticat constant de Gigi Becali, scrie GSP.ro. Acesta a jucat doar 110 minute, 65 în Liga 1 şi 45 în preliminariile UEFA Conference League.

Atacanul i-a cerut lui Gigi Becali salariul până la iarnă, însă patronul FCSB nu a fost de acord. Cele două părţi au ajuns la o înţelegere, iar latifuniarul din Pipera îi va achita patru salarii, adică 80.000 de euro. FCSB a plătit 200.000 de euro ca să-l aducă pe Ondrasek de la Viktoria Plzen. În stagiunea precedentă din campionatul Cehiei, acesta a înscris 6 goluri în 31 de partide.

Reclamă
Reclamă

32 de ani are Zdenek Ondrasek. El este cotat de transfermarkt.com la 650.000 de euro.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Care e cel mai mare jucător "şlefuit" de Mircea Lucescu?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
1:40

VIDEOPittsburgh Penguins – Washington Capitals 0-3. Probabil ultimul episod al rivalităţii Sid vs Ovi. Alex Ovechkin, învingător

23:51 12 apr.

Andrei Nicolescu a stabilit noul obiectiv al lui Dinamo, după 1-1 cu CFR: „Acolo ne batem”

23:26 12 apr.

Zeljko Kopic, nemulțumit după CFR – Dinamo 1-1: „Meritam mai mult de un punct”

22:54 12 apr.

CFR Cluj – Dinamo 1-1. Remiză tensionată în Gruia. „Câinii” rămân ultimii în play-off

22:45 12 apr.

Piele de găină. Ce s-a întâmplat la primul meci al Galatei pe propriul teren. Fanii au plâns pentru Lucescu

22:00 12 apr.

Como 3-4 Inter. Ce nebunie de meci. Inter revine de la 0-2 și face un pas uriaș spre titlu

1 Scenariu de urgență pregătit de FIFA: șansă pentru Italia la Mondial. De ce România nu e luată în calcul 2 Farul i-a găsit înlocuitor lui Ianis Zicu! Componentul Generației de Aur, marele favorit 3 Gigi Becali, “păcătos” chiar în prima zi de Paște. A fost lăsat fără permis pentru viteză 4 S-a scris istorie! Marie-Louise Eta, prima femeie antrenor principal din Bundesliga 5 Discursul cutremurător al lui Răzvan Lucescu. Cu lacrimi în ochi, a mulțumit tuturor: „Trebuie să acceptăm…” 6 “Nu e corect așa!” Gigi Becali, prima reacție după ce a rămas fără permis: “Sunt 4 benzi. Cum să merg?”
Citește și