Scandal monstru la Dinamo. Magaye Gyeye a fost găsit drogat în urma controlului anti-doping la care a fost supus după Dinamo – FCSB 1-0, din Cupa României. Gigi Becali a oferit o primă reacţie după scandalul care a explodat la Dinamo. Mai mult, patronul FCSB spune că nu are niciun argument pentru echipa sa să ceară o eventuală victorie la "masa verde".
„Nu obținem calificarea nici dacă vom face reclamație, pentru că regulamentul absolvă clubul de orice vină. E treaba jucătorului, nu a lui Dinamo. Regulamentul e simplu. Ce treabă am eu cu Gueye? Treaba lui, nu mă interesează și nu vreau să comentez mai mult, e problema lui Dinamo, să facă ei ce vor”, a declarat Gigi Becali pentru GSP.ro.
Magaye Gueye a fost prins dopat la Dinamo – FCSB
Un nou scandal de dopaj în fotbalul românesc. Magaye Gueye de la Dinamo a fost prins dopat. Atacantul dinamovist a consumat cocaină.
Magaye Gueye a fost depistat cu cocaină în urma testelor făcute după derby-ul cu FCSB din Cupă, câştigat de dinamovişti cu 1-0. Culmea, cei care au cerut cu insistenţă control anti-doping au fost dinamoviştii, aşa cum AS.ro a anunţat în exclusivitate la acel moment.
- Magaye Gueye, găsit drogat cu cocaină
- Reacţia lui Gigi Becali
- Cupa Mondială 2025 la tenis de masă e live în AntenaPLAY (14-20 aprilie)
- Marele Premiu al Arabiei Saudite este live în AntenaPLAY, duminică, de la ora 20:00
- Soţia brazilianului Ronaldo a răbufnit: „Corupţia continuă! O ţară dezgustătoare”
- Gică Hagi, ultimatum pentru jucători! Anunţ clar după ce Farul a ratat play-off-ul: „E important”
- Florin Talpan a răbufnit, după ce nu a fost numit comandant la CSA Steaua. Scenariul incredibil lansat: „Vor să-l ajute pe Becali”
- Dumitru Dragomir anunţă o nouă forţă în fotbalul românesc: „E printre cei mai mari conducători din ţară. Se pricepe mai bine decât Becali”
- A murit Gabor Biro, dublu campion al României cu UTA! A eliminat-o din Cupa Campionilor pe Feyenoord, care era câştigătoarea en-titre a competiţiei