În total, sunt 18 jucători care au fost infectaţi cu Covid-19.
"FC Dinamo București a anunțat în această dimineață Liga Profesionistă de Fotbal (LPF) că încă șapte jucători au fost confirmați pozitiv la testul Real Time PCR pentru diagnosticarea Covid-19. "În urma retestării după perioada de izolare au fost depistați pozitiv încă șapte jucători din cadrul lotului", a declarat medicul echipei noastre, Liviu Bătineanu, pentru site-ul oficial al clubului.
Numărul dinamoviștilor confirmați pozitiv în ultima săptămână a ajuns la 19, 18 jucători și un membru al staff-ului medical al echipei", se arată în comunicatul oficial al clubului.
Persoanele de la Dinamo, infectate cu COVID-19
- Vali Lazăr
- Ricardo Grigore
- Mihai Popescu
- Filip Mrzljak
- Ștefan Fara
- Alexandru Răuță
- Andrei Sin
- Diego Fabbrini
- Alexander Mitrovic
- Dan Tălmaciu
- Mattia Montini
- Maseur echipă
- George Trandafir
- Silviu Ioniţă
- Mihai Neicuțescu
- Marco Ehamnn
- Andreas Mihaiu
- Ionuţ Şerban
- Valentin Borcea
- Daniel Popa
- Robert Moldoveanu
- Dinamo, decimată de coronavirus
- Reacţia oficială a clubului
- Ecuador - Germania e live pe Antena 1 şi AntenaPLAY, joi, de la ora 23:00
- Curacao - Coasta de Fildeş e live pe Antena 3 CNN şi AntenaPLAY, joi, de la ora 23:00
- Părinții și suporterii abuzivi de la meciurile de juniori, subiect de discuție în Comitetul Executiv FRF. Ce modificări apar
- Clubul din România a intrat în colaps! Au anunțat intrarea în insolvență
- Mihai Stoica, anunţul momentului la FCSB. Starul care are “ofertă pe bani mulţi”
- Un fotbalist a primit interzis în România! Motivul sancțiunii uluitoare dictate de Comisia de Disciplină
- Zeljko Kopic a revenit în România şi a oferit prima reacţie după despărţirea de Dinamo































