Închide meniul
EXCLUSIV

S-a aflat motivul real pentru care Ongenda a refuzat FCSB! Valeriu Iftime a dat cărțile pe față: ”Domnul Becali a oferit un preț bun!”

Silviu Corneanu Publicat: 10 septembrie 2021, 14:47

Comentarii
S-a aflat motivul real pentru care Ongenda a refuzat FCSB! Valeriu Iftime a dat cărțile pe față: ”Domnul Becali a oferit un preț bun!”

Hepta

Conform finanțatorului de la Botoșani, Ongenda a refuzat FCSB dintr-un motiv extrem de simplu – banii. Mijlocașul de atac și-ar dori un salariu de minim 40.000 de euro pe lună, lucru pe care nu o să-l poată obține în România.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Iftime a anunțat că el se înțelesese cu Becali, dar nu a fost supărat pe Ongenda că a refuzat mutarea la echipa pregătită de Edi Iordănescu.

Ongenda vrea să prindă un transfer în străinătate

20.000 de euro pe lună ar fi încasat Ongenda dacă ar fi ajuns la FCSB, mult sub pretențiile jucătorului care vrea cel puțin 40.000 de euro pe lună.

Au fost discuții serioase. Domnul Becali a oferit un preț ok, pentru mine, Ongenda nu vrea să plece la FCSB și nu vrea să pelce în România. El vrea un salariu minim de 40.000 de euro pe lună. Acest salariu nu-l poate lua în România.

I-am zis că dacă vrea asta trebuie să muncească mult și să ajungă undeva în Zona Golfului. Povestea este doar de salariu. Eu i-am spus că el încă nu este pregătit. El trebuie să aibă constanță și el nu o are. Trebuia să facă un campionat bun și atunci i se face prețul. A înțeles subiectul ăsta”, a dezvăluit Valeriu Iftime pentru AS.ro.

Reclamă
Reclamă

26 de ani are jucătorul crescut de PSG. Ongenda este cotat la 650.000 de euro de transfermarkt.com.

  • AS.ro LIVE, emisiunea moderată de Cătălin Oprişan, este LIVE de luni până vineri, de la ora 10:30, pe pagina www.as.ro/live, dar și pe Facebook/AntenaSport și Youtube/Antenasport. Edițiile integrale pot fi urmărite pe antenaplay.ro.
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Reușește FCSB să se califice în play-off?
Loading ... Loading ...
Citește și:
1:02
Cristi Chivu, reacție dură după penalty-ul controversat primit de Liverpool în victoria cu Inter: „Să înțeleagă!”
0:52
“Un penalty scandalos, o ruşine” Cea mai dură reacţie după Inter – Liverpool 0-1, meci decis după un final încins
0:29
Nota primită de Cristi Chivu după ce Inter a pierdut cu Liverpool. Verdictul dat de italieni
0:23
„Senzațional”. Italienii au „luat foc” după penalty-ul primit de Liverpool în meciul cu Interul lui Cristi Chivu
0:10
VIDEOSuporterii lui Eintracht Frankfurt au făcut prăpăd pe Camp Nou! Cum s-au comportat nemții în Champions League
0:00
Inter – Liverpool 0-1. Eșec dramatic pentru Cristi Chivu, după ce englezii au marcat dintr-un penalty controversat
1 Dorinel Munteanu a revenit în Liga 1! „Neamțul” a semnat pe un an și jumătate 2 Universitatea Craiova, ofertă de “multe, multe milioane de euro” pentru un jucător. Rotaru a dat răspunsul pe loc 3 Gigi Becali a confirmat transferul lui Kevin Ciubotaru la FCSB. Suma plătită pentru jucătorul dorit și de Rapid 4 Scandal în fotbalul românesc. FRF investighează un meci suspect de blat cu scenariul “2 pauză / 1 final” 5 Dezastru la un club de tradiție din România! Jucătorii refuză să facă deplasarea 6 Ce a putut spune Alexandru Musi de faţă cu Gigi Becali, Mihai Stoica, Florin Tănase sau Daniel Bîrligea
Citește și