Cluburile aşteaptă acordul autorităţilor pentru a disputa meciuri amicale. De îndată ce se primeşte undă verde, se poate juca un derby de tradiţie al României. Dinamo şi Rapid au bătut palma pentru a juca o partidă test. Aceasta ar putea avea loc la baza de pregătire de la Săftica, pe 1 iunie!
Dinamo – Rapid, amical de senzaţie pe durata pandemiei
Fiecare echipă din Liga 1 şi-a antamat deja două meciuri amicale. Este şi cazul lui Dinamo, care a stabilit un meci de senzaţie cu Rapid. Ar fi debutul neoficial atât pentru Adrian Mihalcea, cât şi pentru Dan Alexa.
Jucătorii ambelor echipe au trecut cu brio testele pentru coronavirus şi sunt intraţi în cantonament. Dacă Dinamo se mai poate lupta doar pentru evitarea retrogradării, Rapid are un obiectiv uriaş. Pe giuleşteni îi aşteaptă cinci "finale" pentru promovarea în Liga 1.
Cluburile aşteaptă să primească acceptul Guvernului pentru a putea juca meciuri test. Sunt şanse importante să li se dea voie, mai ales că se doreşte reluarea campionatului României pe 13 iunie.
Rapidiştii au fost implicaţi deja într-un scandal. Nu au respectat regulile şi au fost arătaţi cu degetul de rivali. Conducerea celor de la FC Argeș amenință cu retragerea din play-off-ul ligii secunde din cauza faptului că alb-vişiniii se antrenează ”la grămadă”.
- Oficialii cluburilor s-au înţeles
- Partida de verificare ar putea avea loc pe 1 iunie
- Marele Premiu al Țărilor de Jos e live în AntenaPLAY (29-31 august)
- Aplicaţia Antena Sport poate fi descărcată gratuit acum din AppStore şi GooglePlay
- Florin Niță se menține în formă în așteptarea transferului. Unde se antrenează portarul
- Marca a scris despre depunctarea cu 94 de puncte a lui FCU Craiova: “A doua cea mai drastică pedeapsă din istorie”
- Gigi Becali s-a bucurat de demisia lui Dan Petrescu de la CFR Cluj: “Vreau să stăpânesc răutatea”
- Adrian Mititelu a “tunat” după depunctarea de 94 de puncte a lui FCU Craiova: “Ei sunt terminați”
- Lovitură pentru Adrian Mititelu! FCU Craiova poate fi exclusă din toate competiţiile pe 3 septembrie