S-a încheiat calvarul! Cel mai ghinionist jucător de la FCSB e gata să revină pe teren VIDEO

Silviu Corneanu Publicat: 21 noiembrie 2020, 20:40 / Actualizat: 12 mai 2021, 9:08

Comentarii
S-a încheiat calvarul! Cel mai ghinionist jucător de la FCSB e gata să revină pe teren VIDEO

Lucian Filip va reveni în curând pe gazon

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google

Filip era unul dintre căpitanii echipei și traversa cel mai bun moment al carierei în momentul în care s-a accidentat. Mijlocașul este pe final cu recuperarea și se pregătește de zor la sala sub atenta supravegherea a kinetoterapeutului de la FCSB, Ovidiu Kurti.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Acesta a publicat chiar un filmuleț cu Lucian Filip în sala de forță. Din câte se pare, mijlocașul va reveni pe gazon, la antrenamentele cu echipa, la începutul anului viitor, când va merge, cel mai probabil, în cantonament cu FCSB. 

Lucian Filip este ghinionistul de serviciu la FCSB

Filip este fără îndoială cel mai blestemat jucător de la FCSB. Mijlocașul este cel mai vechi jucător din lotul roș-albaștrilor, dar și cel care a suferit cele mai multe accidentări.

Până în prezent, Filip a suferit nu mai puțin de 5 operații în ultimii 7 ani. Acesta a fost accidentat aproape în fiecare sezon, fiind nevoit de multe ori să ia o pauză foarte lungă. 

Reclamă
Reclamă

Lucian Filip a ratat un transfer din cauza accidentărilor

Mijlocașul a ratat chiar un transfer în Rusia pentru că s-a accidentat la ceea ce trebuia să fie ultimul meci în tricoul FCSB.

Filip a cucerit până acum opt trofee în tricoul celor de la FCSB: trei titluri de campion, două Cupe ale României, două Cupe ale Ligii și o Supercupă.

  • Lucian Filip are 30 de ani, fiind cotat de transfermarkt.com la 700.000 de euro.
Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă

Cine ar trebui să-l înlocuiască pe Zeljko Kopic la Dinamo?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
15:41

Transfer răsunător pentru Chivu! Jucătorul de top din Premier League care vrea la Inter: „M-a întrebat cum e în Italia!”

15:37

Anunţul lui Ioan Ovidiu Sabău despre Denis Alibec, după ce a fost prezentat oficial la Farul

14:48

Florentino Perez, atac fără menanjamente la Riquelme: „Oameni fără scrupule care fac de rușine clubul Real Madrid”

14:33

VIDEOCSM Bucureşti s-a calificat în finala EHF Youth Club Trophy. Succes dramatic în semifinala cu Gyor, la Budapesta

14:30

VIDEOCalificările MP de la Monaco, în direct pe Antena 3 CNN şi AntenaPLAY (17:00). Antonelli, cel mai rapid în FP3

14:01

Dorinel Munteanu şi-a găsit echipă şi semnează, după retrogradarea cu Hermannstadt: “Discuţii finale”

1 UPDATEAjunge Marius Şumudică la CFR Cluj? Anunţul clar făcut de Neluţu Varga 2 Cele două transferuri cerute de Zeljko Kopic la Dinamo, înainte de plecare: „De acolo a plecat discuția” 3 Dosar penal și permis suspendat pentru antrenorul din Liga 1! A fost depistat beat la volan 4 Sepsi negociază pentru primul transfer al verii! Nou-promovata vrea un fost jucător de la Universitatea Craiova 5 Din Liga 2 direct în Champions League! Lovitură pentru FCSB 6 “A semnat!”. Gigi Becali, anunțul momentului la FCSB
Citește și