Închide meniul

“Să simt iar că sunt înjurat în Giulești!” Mihai Stoica o așteaptă pe Rapid în Liga 1! “Poate nu ajung scuipaţii la noi!”

Alexandru Ivan Publicat: 15 mai 2021, 15:56

Comentarii
Să simt iar că sunt înjurat în Giulești! Mihai Stoica o așteaptă pe Rapid în Liga 1! Poate nu ajung scuipaţii la noi!

"Să simt iar că sunt înjurat în Giulești"

“Să simt iar că sunt înjurat în Giulești!” Mihai Stoica a fost ținta ultrașilor din galeriile rivale de-a lungul anilor. MM avea războiul lui cu suporterii lui Dinamo, ai Rapidului sau ai lui FC U Craiova 1948.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Mihai Stoica: “Să simt iar că sunt înjurat în Giulești!”

Din păcate pentru fotbalul românesc, atmosfera a dispărut din tribune cu mult înainte de apariția pandemiei. Mihai Stoica este mai optimist după promovarea celor de la FC U Craiova 1948 și o așteaptă în Liga 1 și pe Rapid.

“O să fie multe atacuri acum. Anul ăsta, la Liga 2, am ţinut cu FC Universitatea Craiova şi cu Rapid Bucureşti, pentru că-mi doresc să jucăm multe meciuri cu spectatori, să simt şi eu din nou cum e să fii înjurat în Giuleşti. Îmi lipseşte atmosfera din Giuleşti. Îmi plăcea mult, chiar dacă se făcea pielea de găină, dar e altceva.

Cine vrea să joace pe un stadion pe care bate unul la tobă şi strigă la portavoce nişte tâmpenii? Pe Giuleşti măcar îţi mai iei… Poate nu ajung scuipaţii la noi (n.r. – râde)”, a declarat MM Stoica, într-un live pe pagina de Facebook a celor de la FCSB.

FC U Craiova, înapoi în Liga 1. MM Stoica o așteaptă și pe Rapid

FC U Craiova 1948 este prima echipă care a promovat în Liga 1. După egalul cu Csikszereda din ultima etapă, echipa antrenată de Eugen Trică a obţinut matematic promovarea în prima ligă.

Reclamă
Reclamă

Oltenii au 50 de puncte, cu 6 puncte mai mult decât CS Mioveni, echipă ce se află pe locul 3. Craiova lui Mititelu nu mai poate pierde promovarea, fiind avantajată de meciurile directe cu formaţia argeşeană.

De cealaltă parte, Rapid este la cinci puncte de CS Mioveni, ocupanta primului loc de baraj, cu etape rămase de jucat. Cele două au meci direct în ultima etapă a sezonului.

1. FC U Craiova 1948, 50 de puncte
2. Rapid, 49 de puncte
3. CS Mioveni, 44 de puncte
4. Dunărea Călărași, 43 de puncte
5. ASU Poli Timișoara, 39 de puncte
6. Csikszereda, 38 de puncte

Reclamă

 

Înapoi la Homepage
Reclamă

Vom elimina Turcia la barajul pentru World Cup 2026?
Loading ... Loading ...
Citește și:
11:56
UTA – U Cluj LIVE SCORE (15:00). Arădenii țintesc a treia victorie consecutivă. Echipele probabile
11:55
Jose Mourinho s-a enervat după ce Benfica s-a chinuit cu o echipă de liga a 3-a în Cupă: “Jucătorii mă trădează”
11:37
Max Verstappen, după calificările din Las Vegas: „E ca și cum ai pilota pe gheață”
11:27
Victor Pițurcă, mesaj direct pentru Mircea Lucescu înaintea confruntării cu Turcia: „Intră în joc valoarea lui”
11:17
Mircea Rednic, asaltat de oferte după despărţirea de Standard Liege! Două dintre acestea, chiar din România!
10:42
Gigi Becali și Mihai Stoica, sancționați de UEFA. Ce pedeapsă au primit cei doi, după amenda FCSB-ului
1 Afacerea în care Adrian Mutu a investit 1.5 milioane de euro. S-a asociat cu un greu din lumea business-ului românesc 2 Antrenorul care a făcut istorie cu Liverpool îl vrea pe Ianis Hagi. Ofertă de top pentru căpitanul naţionalei 3 Ce lovitură! Andrei Rațiu a semnat până în 2030 4 Jucătorul de la Universitatea Craiova pe care Meme Stoica a pus ochii: “Foarte, foarte bun!” 5 Control antidoping după FC Argeș – Universitatea Craiova 1-2! Ce jucători au fost testați 6 Nicușor Bancu nu s-a ferit de cuvinte, după victoria cu FC Argeș: „Contează antrenorul, plecasem cu Rădoi”
Citește și