Jucătorii aduși de Dinamo, în vară, au intrat direct în topul salariilor din Liga 1. Doar Chipciu mai concura la bani cu fotbaliștii aduși de noua conducere spaniolă a ”câinilor”.
Dinamoviștii nu și-au primit însă niciun ban, iar mulți dintre ei, în frunte cu cel mai bine plătit, Borja Valle, au și plecat de la echipă. Plafonul salarial, pe lună, la Dinamo era de 400.000 de euro.
În top 5 al salariilor din 2020 în Liga 1 se numărau trei jucători de la Dinamo: Valle, Garcia și Camara; topul fiind completat de Chipciu și Florin Tănase.
Top 5 salarii de la Dinamo
- Borja Valle – 32.500 de euro
- Aleix Garcia – 25.000 de euro
- Juan Camara – 20.000 de euro
- Paul Anton – 18.000 de euro
- Isma Lopez, Adam Nemec, Janus Gol – 15.000 de euro
Top 5 cei mai bine plătiți jucători din Liga 1
- Borja Valle – 32.500 de euro
- Alexandru Chipciu – 25.000 de euro
- Aleix Garcia – 25.000 de euro
- Juan Camara – 20.000 de euro
- Florin Tănase – 19.000 de euro
*sumele anunțate mai sus sunt salariile respectivilor jucători pe lună
- AS.ro LIVE va reveni pe 8 ianuarie 2021 și va putea fi urmărită pe www.as.ro/live
- Cine avea cel mai bun salariu din Liga 1 în 2020
- Topul salariilor din Liga 1
- Elveţia - Canada e miercuri, de la ora 22:00, pe Antena 1 şi AntenaPLAY
- Bosnia - Qatar e miercuri, de la ora 22:00, pe Antena 3 CNN şi AntenaPLAY
- Clubul din România a intrat în colaps! Au anunțat intrarea în insolvență
- Mihai Stoica, anunţul momentului la FCSB. Starul care are “ofertă pe bani mulţi”
- Un fotbalist a primit interzis în România! Motivul sancțiunii uluitoare dictate de Comisia de Disciplină
- Zeljko Kopic a revenit în România şi a oferit prima reacţie după despărţirea de Dinamo
- Atacantul transferat cu scandal de Dinamo, pariul pentru noul sezon: “Cred foarte mult în el”

































