Scandal după Viitorul – Clinceni 1-1! "Penalty clar! Dă-ne ce e al nostru!" Ilie Poenaru şi-a făcut praf jucătorii pentru golul din minutul 90+1

Dragoș Vasile Publicat: 5 martie 2021, 19:44 / Actualizat: 12 mai 2021, 8:15

Comentarii
Scandal după Viitorul – Clinceni 1-1! "Penalty clar! Dă-ne ce e al nostru!" Ilie Poenaru şi-a făcut praf jucătorii pentru golul din minutul 90+1

Ilie Poenaru a răbufnit la adresa arbitrajului

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google

În minutul 82 al duelului de la Ovidiu, oaspeţii au cerut penalty, după ce Cojocaru a căzut peste Chunchukov. Cu toate acestea, Marian Barbu a lăsat jocul să continue.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Ilie Poenaru a răbufnit: "Penalty clar! Dă-ne ce e al nostru!"

"Am avut penalty clar. Nu îmi place să vorbesc despre arbitraj, dar dă-ne ce e al nostru. Făceam 2-0 şi era închis. Se întâmplă etapă de etapă numai la noi. Încercăm să îi sprijinim. Să se concentreze mai mult! Nu îi învăţ eu." a răbufnit antrenorul Clinceniului.

Sorin Paraschiv, managerul sportiv al lui Clinceni, a atacat şi el dur arbitrajul. "Noi îi pregătim pentru VAR, dar ei nu ştiu să arbitreze. Nu ai cum să dai penalty pentru aşa ceva! Ori nu ştie, ori nu a vrut să dea. Cum să dai sute de mii de euro ca să-i înveţi să arbitreze cu VAR, când ai nu ai idee despre fotbal!", a spus şi fostul jucător al lui FCSB, la Digi Sport. 

Ilie Poenaru, un car de nervi: ''Luăm gol de tot râsul!''

Formaţia ilfoveană a fost egalată în primul minut al prelungirilor, după ce defensiva a gafat şi i-a permis lui Tsoumou să marcheze. Ilie Poenaru şi-a "urecheat" elevii pentru lipsa de organizare din apărare, imediat după fluierul final. 

"Luăm gol de tot râsul. Aveau marcaj. Nu e posibil. A strigat Gardoş la ei că e liber. Lipsă de reacţie. Păcat. În prima repriză a fost un joc controlat. În repriza secundă am renunţat la posesie. Am primit golul ăsta nemeritat." le-a transmis Poenaru elevilor săi.

Reclamă
Reclamă

Viitorul – Clinceni 1-1. Punct nesperat pentru elevii lui Rednic. Tsoumou, gol salvator în minutul 90+1

Andronic a deschis scorul din centrarea excelentă a lui Cristi Tănase, iar Tsoumou a punctat în primul minut al prelungirilor, după o gafă în apărarea oaspeţilor.

În urma acestui rezultat, Academica Clinceni rămâne pe locul 6 în campionat, cu 37 de puncte. În următoarea etapă, elevii lui Ilie Poenaru au meci cu FC Voluntari, pe teren propriu.

De cealaltă parte, Viitorul rămâne pe locul 11 în Liga 1, cu 29 de puncte. În următorul meci, dobrogenii se vor deplasa la Sibiu, pentru duelul cu FC Hermannstadt.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă

Unde se va opri Sorana Cîrstea la Roma?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
23:39 15 mai

Ilie Dumitrescu a identificat marea problemă de la Rapid: “Un fenomen mai complex”. Cui i-a dat dreptate

23:30 15 mai

VIDEOSUA – Elveţia 1-3! Revanşă după finala pierdută în 2025. Canada şi Finlanda, debut cu dreptul la Mondialul de hochei

23:24 15 mai

Bogdan Andone a comentat faza controversată din FC Argeș – Rapid și a transmis ce obiectiv și-a trasat pentru ultimul meci

23:00 15 mai

Costel Gâlcă şi-a anunţat plecarea de la Rapid: “Opinia mea nu prea a contat”. Mesaj dur către conducere

22:51 15 mai

Fază controversată în FC Argeş – Rapid 2-2! Un gol superb a fost anulat de VAR

22:50 15 mai

Alexandru Pașcanu, la pământ după 2-2 cu FC Argeș: „Nu știm să gestionăm eșecul”

1 Kylian Mbappe şi-a decis viitorul, după ce fanii lui Real Madrid l-au huiduit şi fluierat pe Santiago Bernabeu! 2 Gigi Becali a făcut anunțul! Cine va fi patron la FCSB după ce el se retrage 3 VIDEOA prins lotul pentru Cupa Mondială la 39 de ani și nu și-a mai putut stăpâni lacrimile 4 FotoCristi Borcea a anunţat dezastrul în România, după ce a investit 35 de milioane de euro: “O fac din prostie”! 5 Conducerea U Cluj a reacționat după controlul antidoping cerut de Universitatea Craiova 6 FotoUmiliţi în faţa propriilor fani la meciul în care au ridicat trofeul pentru primul titlu din istorie! Scor ireal
Citește și