EXCLUSIV

Schimbare de antrenor în Liga 1! Rezultatele i-au fost fatale lui Leo Grozavu. Anunţul făcut de conducerea lui Sepsi

Dragoș Vasile Publicat: 28 septembrie 2021, 19:20

Comentarii
Schimbare de antrenor în Liga 1! Rezultatele i-au fost fatale lui Leo Grozavu. Anunţul făcut de conducerea lui Sepsi

SportPictures / Sport Pictures via hepta

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google Google News As.roUrmărește AS.ro pe Discover

Update: Patronul lui Sepsi a anunţat că Leo Grozavu este pe picior de plecare de la Sfântu Gheorghe. „Suntem în discuţii. Dorinţa noastră este de a ajunge la o discuţie pe cale amiabilă”, a declarat Laszlo Dioszegi, în exclusivitate, pentru AS.ro.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Rezultatele i-au fost fatale lui Leo Grozavu. Anunţul făcut de conducerea lui Sepsi

După remiza cu Gaz Metan, scor 0-0, conducerea lui Sepsi a decis că este momentul să încheie colaborarea cu Leo Grozavu. Astfel, potrivit gsp.ro, s-au purtat discuții cu antrenorul pentru rezilierea contractului. Ba mai mult, tehnicianul nu a fost prezent la antrenamentul de astăzi, iar jucătorii au fost informaţi că vor avea un nou antrenor.

„Deocamdată Robert Ilyes și Laszlo Kulcsar vor conduce echipa. Sperăm să începem seria victoriilor!”, a transmis Laszlo Dioszegi, finanțatorul lui Sepsi, pe Facebook

Leo Grozavu a răbufnit după ce a fost eliminat: „Trăim într-o ţară unde arbitrii fac legea!”

Scandal cât casa la Farul – Sepsi 1-0. Leo Grozavu a fost eliminat la finalul meciului şi a dat de pământ cu arbitrul Cojocaru.

Leo Grozavu a fost un car de nervi la finalul meciului de la Ovidiu. Antrenorul susţine că a fost eliminat pe nedrept de Adrian Cojocaru. Imediat după meci, tehnicianul „a tunat şi a fulgerat” la adresa arbitrajului.

Reclamă
Reclamă

„Nu am înţeles de ce am fost sancţionat, de fapt, nu am înţeles nimic! Asta e ţara în care legea e făcută de arbitri! Mi s-a pus pumnul în gură, cred că niciodată nu voi fi judecat la fel ca un antrenor de la FCSB, CFR sau Craiova. Doar la noi e regula asta ca la 4 cartonaşe să fii suspendat, e o lege care nu-mi dă dreptul să muncesc. Nu am făcut nimic, nu am spus nimic. Am cerut doar o explicatţe după un fault, nu am jignit, nu am ţipat, doar Gică izbucnise şi i-am zis sa stea liniştit.

I-a fost frică să ia o decizie împotriva altcuiva, şi ce-a zis, lasă-l pe Grozavu să stea în tribună. Dar nu ia atitudine deloc când se scandează împotriva unei etnii din România, e urât ce se întâmplă, e prea multă ură, dar trăim în România. Am atras atenţia, dar ce să faci, e o manieră jenantă de a arbitra! Am fost superiori Farului, nu cred că se supără Gică, am luat un gol la singura nesincronizare.Ne-a lipsit luciditatea, dar nu mai are rost să mai vorbesc despre fotbal, eu vreau să fiu lăsat să muncesc„, a declarat Leo Grozavu la Digi Sport.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă

Cine va câştiga titlul în La Liga?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
21:23

Două reveniri anunţate la FCSB. Mihai Stoica a oferit toate detaliile: „Cu certitudine”

20:56

VideoJurnal Antena Sport | Medaliile se văd în palme

20:53

VideoJurnal Antena Sport | Visul american îl cheamă

20:51

VideoJurnal Antena Sport | Arnold îşi arată muşchii

20:44

Jamal Musiala a leșinat din nou! Clipe de coșmar în decurs de câteva zile pentru starul lui Bayern Munchen

20:36

Adrian Mutu: „Acceptasem să merg la CFR Cluj”. Motivul pentru care totul a picat: „Soţia mi-a spus asta”

1 Imaginea anului: puștiul de 18 ani de la Lens, singur pe tunel în timp ce colegii ridicau trofeul deasupra capului 2 Ce lovitură! Un atacant cu 11 goluri în 10 meciuri vine în Liga 1 3 Singurul jucător criticat de Gigi Becali după victoria dramatică a FCSB-ului: „Vrea să fie şmecher” 4 Foto„Am divorțat de cea mai frumoasă femeie de pe planetă!” Adevărul a ieșit la iveală abia acum! 5 Gigi Becali a dat verdictul când l-a văzut pe Tavi Popescu plecând nervos de pe teren! Decizia în cazul lui 6 E gata! Ioan Varga renunță la CFR Cluj și a anunțat numele noului președinte: „Mi-a ajuns și m-am săturat!”
Citește și