Invitat la AS.ro LIVE, Demici a dezvăluit că noul stadion ar fi trebuit să aibă întrarea spre Lacul Tei, dar locatarii au făcut contestație. Cert este că este totul aprobat iar lucrările vor începe imediat ce este gata documentația.
Dinamo va avea un stadion ultra modern
“Din ce știu eu, clubul a câștigat toate procesele cu societatea domnului Badea și că urmează să se construiască stadionul cât mai repede posibil. În momentul ăsta se lucrează la documentație. A trebuit să se schimbe, din nou, proiectul. Inițial, discuțiile au fost să se construiască pe locul velodromului, după trebuia să fie cu intrarea către lacul Tei.
Acum trebuie să se schimbe iar, s-au constituit niște asociații ale locatarilor de pe acolo, că deranjează și s-a renunțat. Cert este că o să ne facă și nouă stadion, deși printre ultimii, o să avem și noi stadion”, a declarat Ștefan Demici la AS.ro LIVE.
Ștefan Demici, sătul de câte machete a văzut
Demici a găsit puterea să și zâmbească, atunci când a venit vorba de un nou stadion în Șoseaua Ștefan cel Mare. “M-am săturat de câte machete am văzut cu stadionul. Sunt vreo cinci prin Dinamo, acum. Ma gândesc la oamenii care fac machetele: iar trebuie să facem machete :). E bine că se va face”, a mai spus Demici la AS.ro LIVE.
AS.ro LIVE, emisiunea moderată de Cătălin Oprişan, este LIVE de luni până vineri, de la ora 10:30, pe pagina www.as.ro/live, dar și pe Facebook/AntenaSport și Youtube/Antenasport. Edițiile integrale pot fi urmărite pe antenaplay.ro.
- Ce a împiedicat demararea lucrărilor la noul stadion Dinamo
- În ce stadiu se află, acum, proiectul noii arene
- Columbia - Portugalia e duminică, de la ora 02:30, pe Antena 1 şi AntenaPLAY
- Iordania - Argentina e duminică, de la ora 05:00, în direct pe Antena 1 şi AntenaPLAY
- Părinții și suporterii abuzivi de la meciurile de juniori, subiect de discuție în Comitetul Executiv FRF. Ce modificări apar
- Clubul din România a intrat în colaps! Au anunțat intrarea în insolvență
- Mihai Stoica, anunţul momentului la FCSB. Starul care are “ofertă pe bani mulţi”
- Un fotbalist a primit interzis în România! Motivul sancțiunii uluitoare dictate de Comisia de Disciplină
- Zeljko Kopic a revenit în România şi a oferit prima reacţie după despărţirea de Dinamo
































