Închide meniul
Video

Se mișcă lucrurile în “Ștefan cel Mare”! Dinamo va avea stadion: “A trebuit să se schimbe, din nou, proiectul! Anunț de ultimă oră despre noua arenă

Gabriel Zamfirescu Publicat: 30 septembrie 2021, 8:43

Comentarii

Invitat la AS.ro LIVE, Demici a dezvăluit că noul stadion ar fi trebuit să aibă întrarea spre Lacul Tei, dar locatarii au făcut contestație. Cert este că este totul aprobat iar lucrările vor începe imediat ce este gata documentația.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Dinamo va avea un stadion ultra modern

“Din ce știu eu, clubul a câștigat toate procesele cu societatea domnului Badea și că urmează să se construiască stadionul cât mai repede posibil. În momentul ăsta se lucrează la documentație. A trebuit să se schimbe, din nou, proiectul. Inițial, discuțiile au fost să se construiască pe locul velodromului, după trebuia să fie cu intrarea către lacul Tei.

Acum trebuie să se schimbe iar, s-au constituit niște asociații ale locatarilor de pe acolo, că deranjează și s-a renunțat. Cert este că o să ne facă și nouă stadion, deși printre ultimii, o să avem și noi stadion”, a declarat Ștefan Demici la AS.ro LIVE.

Ștefan Demici, sătul de câte machete a văzut

Demici a găsit puterea să și zâmbească, atunci când a venit vorba de un nou stadion în Șoseaua Ștefan cel Mare. “M-am săturat de câte machete am văzut cu stadionul. Sunt vreo cinci prin Dinamo, acum. Ma gândesc la oamenii care fac machetele: iar trebuie să facem machete :). E bine că se va face”, a mai spus Demici la AS.ro LIVE.

AS.ro LIVE, emisiunea moderată de Cătălin Oprişan, este LIVE de luni până vineri, de la ora 10:30, pe pagina www.as.ro/live, dar și pe Facebook/AntenaSport și Youtube/Antenasport. Edițiile integrale pot fi urmărite pe antenaplay.ro.

Reclamă
Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Cine a fost omul meciului în România - Austria 1-0?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
10:50
Controverse înainte de meciul care îl poate trimite pe Olăroiu la Mondial. Răspunsul selecționerului EAU
10:04
Lovitura dată de Gigi Becali. Profit uriaş pentru patronul FCSB-ului: “100 de milioane de euro”
9:59
San Marino nu depinde doar de eșecul cu România pentru a merge la barajul de Mondial. Calculele calificării
9:33
“Ianis Hagi sau Nicolae Stanciu?” Cine va fi căpitanul naţionalei la meciul cu Bosnia: “E primul lucru pe care îl face”
9:28
Christian Horner, gata să producă un “cutremur” în Formula 1. E în discuții cu o mare rivală a lui Red Bull
9:13
Cum au reacţionat ungurii când au aflat că pot da peste România la barajul pentru World Cup 2026. Mesaj direct despre “tricolori”
1 Posibilele adversare ale României la barajul pentru World Cup 2026 după victoria cu Austria 2 Ce i-a spus Ianis Hagi lui Alaba la finalul partidei. Jucătorul de la Real Madrid s-a conformat imediat 3 „La asta să răspunzi tu”. Ralf Rangnick a răbufnit după ce Austria a fost învinsă de România: „Nu am venit cu nasul pe sus” 4 Greşeala lui Edi Iordănescu pe care Lucescu a reparat-o la naţionala României. Dan Petrescu: “Băi, dar chiar nimeni nu vede” 5 Gigi Becali i-a găsit înlocuitor lui Mihai Popescu, după accidentarea de la națională: „Nu poți să stai într-un jucător” 6 EXCLUSIVMircea Lucescu, anunţ despre plecarea de la naţională după victoria uriaşă cu Austria: “Las pe altcineva”
Citește și