Sepsi a fost condusă cu 1-0, dar a revenit spectaculos. Doi jucători intrați după pauză, Aganovic și Achahbar, au decis soarta partidei într-un interval de doar 9 minute.
Antrenorul lui Sepsi, Leo Grozavu, spune că nu se gândește la play-off, deși echipa sa a urcat pe locul al patrulea, la egalitate cu Academica Clinceni.
”Prima repriză a fost haotică, dar e bine ca am reacționat după pauză. Să nu ne grăbim să vorbim despre play-off.
Suntem o echipă la care s-au făcut investiții normale, la noi e stabilitate, avem liniște. În rest, suntem o echipă normală de care nu se vorbește prea mult și poate că e mai bine așa”, a spus antrenorul lui Sepsi la Digi Sport.
Emil Săndoi: ”Am primit gol cu nouă jucători în suprafața de pedeapsă!”
Antrenorul gazdelor de la Chindia, care au fost nevoite să joace însă la Giurgiu, Emil Săndoi, a rămas uluit de gafele jucătorilor săi, dar a lăudat-o pe Sepsi.
”Au o echipă foarte bună, cu jucători cu experiență. Și au o bancă foarte bună! Am suferit in multe momente, trebuie să recunosc. Am primit gol cu nouă jucători în suprafața de pedeapsă, e inadmisibil! A câștigat echipa mai bună”, a declarat Emil Săndoi.
Înaintea partidei, Chindia a fost lovită de noul coronavirus, SARS-CoV-2, cu care s-au infectat doi jucători și doi membri ai staff-ului.
LIVE SCORE Chindia Târgoviște – Sepsi
Min. 90 FINAL DE MECI. Sepsi s-a impus cu 2-1
