Ştefan Târnovanu, omul meciului în Sepsi – FCSB 0-0
“Sunt fericit pentru că am reuşit că am menţinut poarta intactă. Nu sunt fericit pentru că distanţa faţă de lider s-a măerit. Dacă am primit şansa, am încercat să profit de ea. Mă bucur că au apelat la mine. De când am început anul, tatăl meu a decedat. Aş vrea să îi dedic meciul acesta lui. Punctele pot fi recuperate. Vom reveni cu forţe proaspete”, a declarat Ştefan Târnovanu.
Toni Petrea, cu capul în pământ după remiza de la Sfântu Gheorghe
Toni Petrea, cu capul în pământ după remiza de la Sfântu Gheorghe, scor 0-0. FCSB va încheia anul 2021 la 10 puncte în spatele campioanei CFR Cluj.
„Am făcut un joc mai puţin bun. E cel mai slab de când am venit. Nu am făcut pressing-ul pe care l-am vrut. Ştiam că sunt o echipă de posesie. Le-am dat multe spaţii. E un punct câştigat. Trebuie să ne pregătim mai bine. Târnovanu a fost inspirat, dar şi forţat de împrejurări.
Se poate spune că e cel mai mare câştig. Când am avut mingea am pierdut foarte uşor. Nu tot timpul poţi să faci schimbări şi să îţi iasă. Sper ca pauza să fie benefică pentru jucători.
Credeţi că noi nu voiam să câştigăm. E o diferenţă mare. Încercăm să recuperăm. Ce vreţi să vă spun, ce ecuaţie folosim? Şi etapa trecută am primit un cartonaş galben care ne-a privat de un jucător eligibil pentru U21. Pe Tănase îl văd aici în vestiar. Astea şase etape au fost ok. Cu cinci victorii nu cred că aş putea fi mulţumit. Titlul l-aş face cadou fanilor”, a declarat Toni Petrea.
- Ştefan Târnovanu, omul meciului în Sepsi – FCSB 0-0
- Tânărul portar a emoţionat pe toată lumea
- Austria - România e live pe Antena 1 şi în AntenaPLAY, pe 7 iunie, de la ora 21:45
- Finala Cupei Stanley e live în AntenaPLAY, în perioada 5-21 iunie
- Dumitru Dragomir a spus cine este cel mai bun fotbalist din România!
- FCSB va juca în UEFA Youth League! Roş-albaştrii au câştigat şi Liga de Tineret
- Soţia brazilianului Ronaldo a răbufnit: “Corupţia continuă! O ţară dezgustătoare”
- Gică Hagi, ultimatum pentru jucători! Anunţ clar după ce Farul a ratat play-off-ul: “E important”
- Florin Talpan a răbufnit, după ce nu a fost numit comandant la CSA Steaua. Scenariul incredibil lansat: “Vor să-l ajute pe Becali”