Închide meniul

Sepsi – Rapid 2-2 | Lazslo Dioszegi a reacţionat dur, după ce Horaţiu Moldovan spus că a fost înjurat de fanii covăsneni pentru că este român: “Este o minciună ordinară! Sunt stupefiat!”

Antena Sport Publicat: 3 octombrie 2021, 11:41

Comentarii
Sepsi – Rapid 2-2 | Lazslo Dioszegi a reacţionat dur, după ce Horaţiu Moldovan spus că a fost înjurat de fanii covăsneni pentru că este român: Este o minciună ordinară! Sunt stupefiat!

AS.ro

M-au taxat tot meciul suporterii de aici, dar așa e la Sfântu Gheorghe, nu le convine nimic. Când eram aici, nu le convenea că sunt român. Sunt 100% sigur. Altfel de ce m-au înjurat tot meciul”, s-a plâns Horațiu Moldovan după Sepsi – Rapid 2-2.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Patronul celor de la Sepsi, Lazslo Dioszegi, a reacţionat dur după acuzaţiile lansate de portarul Rapidului, care a fost convocat de Mirel Rădoi şi la naţionala României.

Laszlo Dioszegi: “E ceva de groază! Sunt stupefiat”

Patronul celor de la Sepsi a respins cu vehemenţă acuzaţiile lansate de portarul Rapidului.

Absolut nimic nu e adevărat. Acum, am citit şi eu. E o aberaţie, mai mult decât o aberaţie. La noi, nu a apărat niciun meci. Cum să fie criticat, dacă nu a jucat nici măcar două minute? E ceva de groază. Cum să fie criticat că este român? La noi, nu există aşa ceva! La noi, 80% din jucători sunt români. Nimeni n-a fost acuzat că e român sau sârb sau orice.

Eu sunt total stupefiat de ceea ce a zis Horaţiu Moldovan. El n-a apărut, la noi, nici măcar un singur meci. Cum poate să spună aşa ceva? La noi, echipa o face antrenorul, care merge să se consulte cu antrenorul de portari. Am crezut că nu citesc bine! Cum poate să afirme aşa ceva? Când a fost foarte bine primit la noi, a primit salariul la zi, chiar dacă nu a apărat nici zece minute. E ceva de groază!

Reclamă
Reclamă

Nimeni nu i-a zis nici măcar să se ducă spre stânga sau spre dreapta. E ceva inadmisibil. Eu cred că, dacă cineva mai vorbeşte cu el, o să-şi dea seama ce prostie a spus. E ceva sub orice critică. La meciul ăsta, nu ştiu dacă a fost huiduit. Dar, chiar dacă a fost huiduit la meciul ăsta, nu poate să spună ceva ce a fost în trecut, care nu este adevărat. E o minciună ordinară!“, a spus Dioszegi pentru fanatik.ro.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Va reuşi FCSB să prindă play-off-ul în acest sezon?
Loading ... Loading ...
Citește și:
12:11
Marius Şumudică a bătut palma cu noua echipă, după ce a refuzat să revină în Liga 1: “M-am înţeles”
12:11
Jaqueline Cristian – Emma Răducanu LIVE SCORE (12:25), la Seul. Sorana Cîrstea începe după ora 14:00
11:58
Ultimatum pentru Ruben Amorim, după startul dezastruos de sezon al lui Manchester United: “Să câştige rapid”
11:53
Adrian Mutu îi spulberă lui Dinamo visul suprem: “Sunt buni cu echipe medii spre slabe”
11:18
Viitorul lui Cristi Chivu pe banca lui Inter, decis. Anunţul lui Fabrizio Romano înaintea meciului cu Ajax
10:54
“N-avem noi bani pentru ei”. Gică Hagi, reacţie savuroasă după ce a jucat în Legends Charity Game
1 Neluţu Varga vrea să-l dea afară pe Andrea Mandorlini de la CFR Cluj. Cine i-ar putea lua locul italinului 2 Tragedie în familia lui Costel Gâlcă! Fratele antrenorului de la Rapid a murit 3 Gică Hagi a jucat în Legends Charity Game. “Regele” s-a remarcat imediat în meciul în care au evoluat nume uriaşe 4 Gigi Becali, şedinţă de urgenţă la FCSB după egalul cu Csikszereda: “Olaru mi-a zis că se lasă de fotbal” 5 Ce a făcut Vlad Chiricheş imediat după Csikszereda – FCSB 1-1 6 “Vor fi scoşi de pe listă”. Mihai Stoica, anunţ despre schimbările de lot pregătite de Gigi Becali la FCSB
Citește și