Ştefan Iovan, după decizia Curţii de Apel în privinţa palmaresului Stelei: “Trebuie să audă şi UEFA ce se întâmplă la noi”

Alex Masgras Publicat: 25 octombrie 2023, 12:28

Comentarii
Ştefan Iovan, după decizia Curţii de Apel în privinţa palmaresului Stelei: Trebuie să audă şi UEFA ce se întâmplă la noi

Ştefan Iovan, în timpul unei confernţe de presă / Hepta

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google

Ştefan Iovan a reacţionat, după decizia Curţii de Apel în privinţa palmaresului Stelei. CSA Steaua Bucureşti a câştigat în instanţă palmaresul din perioada 1947-1998. Palmaresul din perioada 1998-2003 îi revine lui AFC Steaua, echipă desfiinţată, în timp ce palmaresul din 2003 până în prezent este al celor de la FCSB.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Ştefan Iovan, căpitanul Stelei din finala de la Sevilla, a comentat decizia Curţii de Apel Bucureşti în privinţa palmaresului.

Ştefan Iovan, după decizia Curţii de Apel în privinţa palmaresului Stelei

Fostul mare jucător consideră decizia justiţiei una normală şi aşteaptă ca verdictul Curţii de Apel să ajungă şi la UEFA:

“E o decizie normală. FCSB e trecută drept continuatoarea Stelei, dar acum, dacă justiția face dreptate și ordine, trebuie să audă și UEFA ce se întâmplă la noi.

Pentru noi e un chin, ca foști jucători, să auzim mereu aceleași lucruri. Steaua trebuie să promoveze, să umple stadionul, să joace în cupele europene.

Reclamă
Reclamă

Aia e Steaua! Când se va întâmpla asta, vom vedea”, a declarat Ştefan Iovan, potrivit gsp.ro.

Avocatul FCSB-ului, după înfrângerea suferită în procesul pentru palmares cu CSA Steaua

Avocatul FCSB-ului surprinde după înfrângerea suferită în procesul pentru palmares cu CSA Steaua. Virgil Boglea a reacţionat când a aflat sentinţa luată de Curtea de Apel, care nu i-a dat dreptate clubului patronat de Gigi Becali.

“Abia acum câteva minute am luat cunoştinţă de sentinţă. După cum am spus şi atunci, s-a pronunţat pentru perioada 2003-2017. Am văzut că respinge ca neîntemeiată folosirea palmaresului pentru perioada 1947-2003 de către FCSB.

Reclamă

Pentru perioada 1998-2003 respinge cererea şi asta înseamnă că am păţit exact cum am spus, ca un baton de salam: 1947-2003 este la echipa Armatei, dar atenţie, nu cred că se repercutează asupra noii secţii de fotbal.

Nu cred că vom mai merge la Înalta Curte. Probabil că aceasta va fi finalul în procesul palmaresului. Oricum, cel mai probabil în perioada următoare, o să dau un comunicat în legătură cu situaţia”, a declarat Virgil Boglea pentru fanatik.ro.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Unde se va opri Sorana Cîrstea la Roma?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
10:27

FotoMiruță, despre asocierea Stelei: „Încă aștept documentele!” Ce s-a întâmplat cu cei 14 investitori și planul B: „Drum înfundat!”

10:27

Dinamo – CFR Cluj, LIVE TEXT (ora 21:00). Meci decisv pentru Conference League

10:15

Al Nassr – Gamba Osaka, 20:45, LIVE VIDEO. Cristiano Ronaldo poate câştiga două trofee în aceeaşi zi!

10:10

Thomas Neubert ştie noul antrenor de la FCSB: “Pe 21 mai vine”

9:19

Sfatul fostului portar al naţionalei pentru Ştefan Târnovanu, după ce acesta a cerut să plece de la FCSB!

9:13

Se pregăteşte un transfer important din Liga 1 în Spania! “M-au sunat să mă întrebe”

1 Kylian Mbappe şi-a decis viitorul, după ce fanii lui Real Madrid l-au huiduit şi fluierat pe Santiago Bernabeu! 2 VIDEOA prins lotul pentru Cupa Mondială la 39 de ani și nu și-a mai putut stăpâni lacrimile 3 Conducerea U Cluj a reacționat după controlul antidoping cerut de Universitatea Craiova 4 Gigi Becali a făcut anunțul! Cine va fi patron la FCSB după ce el se retrage 5 FotoCristi Borcea a anunţat dezastrul în România, după ce a investit 35 de milioane de euro: “O fac din prostie”! 6 FotoUmiliţi în faţa propriilor fani la meciul în care au ridicat trofeul pentru primul titlu din istorie! Scor ireal
Citește și