“Filip, câtă minte are el… N-are! El trebuia să fie un căpitan la Dinamo, să fie liderul de acolo. Un jucător care a trecut pe la echipa naţională şi n-a reuşit în străinătate la nicio echipă! Cea mai bună perioadă a lui ca fotbalist a fost la Dinamo!
Atunci îţi pui mari semne de întrebare asupra unui jucător, care are 3-4 experienţe în străinătate şi nu reuşeşte să joace. Avea valoare de campionatul românesc. El se supralicitează pe el, aici e problema”, a spus Andone, în exclusivitate pentru Antena Sport.
Steliano Filip, reprimit în lotul lui Dinamo
În mandatul lui Mircea Rednic, Steliano Filip şi Cosmin Matei au fost excluşi din lotul “câinilor roşii”, după înfrângerea cu Academica Clinceni. Între timp, aceştia au fost reprimiţi, dar Filip ar vrea să plece de la echipă. E foarte posibil ca acesta să plece chiar în această iarnă de la clubul din Ştefan cel Mare.
“Rednic a vrut să reziliem cu 18-19 jucători în total. Asta însemna ca eu să semnez să deființez Dinamo la propriu, să o las fără jucători. Am reziliat un singur contract, amiabil, cu Vestenicky, jucător adus de Rednic, la care tot Rednic a renunțat. Cu el am reziliat contractul.
Steliano Filip și Cosmin Matei nu au fost dați afară! Ca să fie dați afară, trebuia să semnez eu rezilierea. Filip și Matei revin la prima echipă, desigur. Lotul este așa cum este, nu pot să-mi permit să-i spun lui Matei să plece. Dacă atmosfera ar fi fost mai bună, am fi adunat mai multe punct”, a spus Iuliu Mureșan, citat de digisport.ro.
- Steliano Filip a fost făcut praf de un mare dinamivist
- Filip vrea să plece de la Dinamo
- Sezonul din NBA se vede exclusiv în AntenaPLAY, începând cu 26 octombrie
- Aplicaţia Antena Sport poate fi descărcată gratuit acum din AppStore şi GooglePlay
- Caz de violență la Craiova U17- Rapid U17. Tatăl unui jucător oltean, bătut sub privirile lui Vasile Maftei
- “Se desființează echipa!” Decizie şoc în fotbalul românesc: Constantin Budescu și-a reziliat contractul
- Ilie Dumitrescu: “Dumnezeu să-l odihnească!” Prima reacţie după ce a murit o legendă a Stelei
- Gluma virală făcută de Adrian Petre cu ocazia sărbătorii de Halloween
- 10 minute de haos la finalul partidei Botoșani-Farul! S-a dictat penalty, apoi a fost anulat la VAR!































