Închide meniul

“Sunt momente în care trebuie să țipi!” Militărie la Dinamo! Mircea Rednic nu mai suportă umilințe. “Cu unii nu voi mai avea răbdare!”

Alexandru Ivan Publicat: 30 octombrie 2021, 10:37

Sunt momente în care trebuie să țipi! Militărie la Dinamo! Mircea Rednic nu mai suportă umilințe. Cu unii nu voi mai avea răbdare!

SportPictures / Razvan Pasarica/SPORT PICTURES via Hepta

După 0-6 cu FCSB și 0-5 cu Universitatea Craiova, rezultatele lui Dinamo s-au îmbunătățit cu Mircea Rednic pe bancă, dar “câinii” încă sunt fără victorie de aproape trei luni.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

În ultima etapă din Liga 1, Dinamo a fost la un pas să o învingă pe Rapid, dar giuleștenii au reușit golul egalizator în prelungirile meciului. Povestea s-a repetat și în Cupa României, în partida cu FC Argeș, când echipa lui Rednic a pierdut la ultima fază a meciului.

Mircea Rednic schimbă foaia la Dinamo

Rendnic nu mai acceptă ca echipa lui să se mai prăbușească în ultimele minute. “Puriul” și-a pierdut deja răbdarea cu unii jucători.

“Cu unii jucători nu voi mai avea răbdare. I-am trimis apți la echipa a doua și acolo s-au trezit cu unghia neagră. Unii dintre ei sunt răfățați și trebuie să înțeleagă că nu mai merge”, a spus Rednic, la o conferință de presă.

În acest moment, Dinamo este pe locul 15 în Liga 1, cu 8 puncte. “Câinii” vor juca în runda următoare cu Sepsi, echipă aflată pe locul 14.

Reclamă
Reclamă

Mircea Rednic: “Câteodată trebuie să țipi!”

Rednic s-a dezlănțuit în vestiar după meciurile cu Rapid și FC Argeș, dar a explicat că țipă la elevii săi doar că să-i aducă la un nivel mai bun.

“Mi se pare corect să reacționezi așa când pierzi o calificare pe care o ai în mână. A fost ceva constructiv. A fost al treilea meci când pierzi pe final. Și la pauză se dau indicații. Și la final Sunt momente în care trebuie să țipi, să urli, să faci tumbe. Cel mai mult trebuie să-i trezesc după meci. La toate echipele de întâmplă asta”, a mai spus Rednic.

2 august este data la care Dinamo a câștigat ultimul meci în Liga 1, 3-2 cu codașa Academica Clinceni. 7 înfrângeri la rând au avut dinamoviștii, până la venirea lui Mircea Rednic.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă

Este Istvan Kovacs cel mai bun arbitru român din istorie?
Loading ... Loading ...
Citește și:
Reclamă
22:15

Max Verstappen riscă să fie suspendat după ciocnirea cu George Russell, din Marele Premiu al Spaniei

21:50

Ambulanţa a intrat pe teren în Metaloglobus – Poli Iaşi! Rareş Ispas s-a accidentat grav

21:40

Răzvan Burleanu, sfaturi pentru Ianis Hagi! Tricolorul, prezent la Mogoşoaia: “Ne dorim să-şi revină”

21:16

VideoKyle Walker, surprins de rezultatul finalei UEFA Champions League: “Mă aşteptam să fie echilibrat”

21:12

Andrei Rațiu a dat verdictul! Cel mai tare adversar din La Liga pentru tricolor: “Au fost meciuri mai grele”

21:01

Gyor domină handbalul feminin! Maghiarele au câştigat Champions League pentru a şaptea oară

1 VIDEOOscar Piastri a câştigat calificările Marelui Premiu al Spaniei! Podiumul, completat de Norris şi Verstappen 2 FotoLuis Enrique, omagiu emoţionant pentru fiica lui decedată după ce a câştigat Liga Campionilor cu PSG! 3 FotoReacţia iubitei lui Istvan Kovacs după ce arbitrul român a condus de la centru finala Ligii Campionilor! 4 Costel Gâlcă s-a înţeles cu Dan Şucu şi urmează să o preia pe Rapid. Îl va înlocui pe Marius Şumudică în Giuleşti 5 Mesajul FRF pentru Istvan Kovacs! Au reacţionat imediat după finala PSG-Inter+Gestul arbitrului din finalul meciului 6 EXCLUSIVDenis Alibec a spus cum l-a convins Gică Hagi să semneze cu FCSB. Ce înţelegere a făcut cu Gigi Becali: “Am căzut de acord”
Citește și