“Sunt un om foarte norocos”. Laurenţiu Reghecampf l-a avertizat pe Dan Petrescu înainte de CFR Cluj – Universitatea Craiova. Anunţ special pentru fani

Publicat: 20 septembrie 2021, 14:43

Comentarii
Sunt un om foarte norocos. Laurenţiu Reghecampf l-a avertizat pe Dan Petrescu înainte de CFR Cluj – Universitatea Craiova. Anunţ special pentru fani

Mediafax Foto / Mediafax Foto via Hepta

Reghecampf tocmai şi-a sărbătorit ziua de naştere în cantonament. Antrenorul grupării din Bănie a împlinit 46 de ani şi aşteaptă ca jucătorii săi să se impună şi să îi dedice victoria.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Laurenţiu Reghecampf, mesaj pentru jucătorii şi fanii Universităţii Craiova

Sunt un om foarte norocos, am avut prilejul să câştig foarte mult în viaţa mea, atât ca antrenor, cât şi ca jucător. Sunt mulţumit, dar se poate si mai bine.

Mă bucur enorm de mult la fiecare meci să îi văd la stadion susţinându-şi echipa, îi văd cum trăiesc fiecare meci. M-aş bucura ca la meciul din Cupă, care este primul meci de pe Oblemenco, sa îi întâlnim dupa un meci castigat la Cluj şi să ne bucurăm împreună cu stadionul plin“, a declarat antrenorul echipei aflate pe locul 9 în Liga 1.

https://www.facebook.com/UCVOficial/videos/252871770072739

Universitatea Craiova a câştigat cu 2-1 ultimul meci jucat în Gruia. Mai mult, în startul acestui sezon au învins-o la lovituri de departajare pe CFR Cluj şi a câştigat Supercupa României.

Reclamă
Reclamă

Laurențiu Reghecampf a semnat cu Universitatea în iulie 2021, imediat după ce oltenii au fost învinși FK Laci în preliminariile UEFA Conference League.

Până acum, „Reghe” a adunat șapte meciuri pe banca formației din Bănie, dintre care trei victorii, două remize și două înfrângeri.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Cum se va încheia derby-ul etapei din Liga 1: Universitatea Craiova - Dinamo?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
1:44

Shaun Murphy – Wu Yize e marea finală a Campionatului Mondial! Mark Allen, ratare devastatoare care i-a interzis calificarea

0:39

VideoNebunie totală după ce FC Porto a devenit campioană! S-a declanșat fiesta pe Estadio do Dragao

0:30

VIDEOScenariu incredibil: FC Porto a câştigat titlul în Liga Portugal, chiar dacă Benfica e neînvinsă în primele 32 de etape

0:30

VIDEOFC Porto este campioana Portugaliei! “Dragonii” au învins-o pe Alverca și au câștigat titlul 31 din istorie

0:29

VIDEOReacţia lui Kimi Antonelli, după ce a obţinut al treilea pole la rând şi a egalat performanţele lui Schumacher şi Senna

0:12

Barcelona, cu o mâna pe titlul din La Liga! Real Madrid, obligată să câștige să rămână cu șanse matematice

1 Rezultatul de care mai are nevoie Cristi Chivu la Inter pentru a câştiga titlul, după ce Napoli a remizat cu Como 2 Ilie Dumitrescu, variantă “bombă” pentru banca FCSB-ului! Mesaj direct pentru Gigi Becali: “Ar fi o lovitură” 3 S-a stabilit a doua echipă promovată în Premier League. O fostă câștigătoare de Cupa UEFA revine după un an 4 “Mai bine nu-l am în fața mea”. Dani Coman, dezlănțuit la adresa propriului jucător: “Să nu te ducă capul…” 5 VIDEOKimi Antonelli, pole-position în Marele Premiu de la Miami. Max Verstappen, pe locul secund 6 FotoÎn plin proces de divorţ, Ioana Năstase a luat o decizie radicală în privinţa lui Ilie Năstase!
Citește și