Închide meniul

Toni Petrea a dat detalii despre accidentarea lui Florin Tănase: "Am stabilit că e bine să facem asta!" Ce a spus despre Coman și șocul pe care îl va avea la Cluj

Antena Sport Publicat: 5 decembrie 2020, 21:32 / Actualizat: 12 mai 2021, 9:07

Comentarii
Toni Petrea a dat detalii despre accidentarea lui Florin Tănase: "Am stabilit că e bine să facem asta!" Ce a spus despre Coman și șocul pe care îl va avea la Cluj

Toni Petrea este antrenorul FCSB

Man, Coman și Olaru au marcat golurile victoriei cu UTA. La final, Toni Petrea s-a arătat mulțumit de faptul că FCSB a reușit a 10-a victorie a sezonului în Liga 1.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Important e că am câştigat acest meci, ştiam că va fi un meci dificil cu un adversar care se apără destul de bine şi s-a văzut în prima repriză, când am întâmpinat ceva probleme în a găsi drumul către poarta adversă. Deşi am avut multe ocazii, nu am marcat, repriza a doua mult mai bine. Ne-am creat şi mai multe ocazii de a înscrie şi am reuşit să o facem, iar victoria nu poate fi pusă la îndoială”, a spus Toni Petrea.

Antrenorul FCSB a dat asigurări că Florin Tănase nu are nicio problemă medicală gravă. Căpitanul FCSB a fost scos de pe teren în minutul 30.

Lipsesc jucătorii accidentaţi, a intrat destul de bine Florinel şi a marcat. Cu Tase şi cu Denis am vorbit înainte de meci, le-am zis dacă simt ceva, cea mai mică problemă să ne anunţe şi să iasă şi n-are rost să facă vreo recidivă şi să stea mai mult. A simţit ceva în prima repriză şi am stabilit că e bine să nu mai riscăm absolut nimic. Jucăm duminica viitoare, am convingerea că până atunci va fi pe teren” a mai spus Toni Petrea.

Florinel Coman a revenit cu gol

Florinel Coman a revenit pe teren după aproape 3 luni. Coman se accidentase grav în partida cu Backa Topola.

Reclamă
Reclamă

A trebuit să găsim soluţii, trebuia să-i dăm minute şi lui Florinel, venind după o perioadă de pauză. Mă bucur că a marcat, mai are multe de pus la punct, cel puţin din punct de vedere fizic. Uşor, uşor sper să-şi revină la forma care era şi să devină din ce în ce mai bun” a mai spus Petrea.

Pentru FCSB urmează derby-ul cu CFR Cluj

Pentru FCSB urmează derby-ul cu CFR Cluj. Petrea a recunoscut că va fi ciudat să nu-l vadă pe Dan Petrescu pe banca celor de la CFR Cluj.

Toată lumea era obişnuită cu Petrescu pe bancă, asta e viaţa antrenorilor, nu poţi să stai o veşnicie la o echipă, te mai duci în altă parte. Mă bucur că am reuşit să ajungem pe primul loc, să fim cu ceva avans de puncte, dar nu e suficient, e campionatul destul de lung, sunt multe meciuri de disputat şi încă o dată, o luăm pas cu pas la fiecare meci” a mai spus Petrea.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă

Ce va face FCSB în grupa principală a Europa League?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
1:00
VIDEOLando Norris, pole-position în Marele Premiu al Mexicului. Cursa începe la 21:45 (Antena 3 CNN şi AntenaPLAY)
0:40
VIDEOColorado Avalanche – Boston Bruins 2-3. Pentru Avs urmează meciul cu New Jersey Devils (19:30)
0:30
Real Madrid – Barcelona LIVE TEXT (17:15). Primul El Clasico al sezonului se anunţă incendiar
0:30
VIDEOEstrela Amadora – Rio Ave 1-2 şi Benfica – Arouca 5-0. Ianis Stoica a intrat în repriza a doua
23:47 25 oct.
Laurențiu Rus, la pământ după un nou eșec suferit de CFR Cluj: „Rușinos! Cel mai dureros moment”
23:37 25 oct.
Alin Fică nu s-a ferit de cuvinte, după CFR – Farul 0-2: „Noi suntem singurii vinovați”
1 Ce a spus Sabrina Voinea când şi-a văzut nota de locul 4 după exerciţiul de la sol. S-a uitat dezamăgită spre mama ei 2 Cristi Chivu, discurs de mare antrenor după Napoli – Inter 3-1! I-a dat replica lui Conte: “Trebuie să evoluăm” 3 Cristi Chivu l-a întrerupt pe un jurnalist în timpul conferinţei de presă: “Sunt român” 4 Ştefan Baiaram a vrut să îi returneze lui Mirel Rădoi cadoul de 18.000 de euro! Dezvăluirea lui Mihai Rotaru 5 NEWS ALERTSabrina Voinea ratează din nou dramatic o medalie la Mondial, ca la JO! A luat aceeaşi notă cu gimnasta de pe 3 6 Giovanni Becali a numit vedeta FCSB-ului care i-a dat informaţii lui Gigi Becali: “Lumea îi zice «sifonul»”
Citește și