“Toți mâncau hamburgeri! A comandat Steliano Filip!” Festin în autocarul lui Dinamo. Jucătorii s-au dezlănțuit în drum spre București

Alexandru Ivan Publicat: 8 martie 2022, 19:57

Comentarii
Toți mâncau hamburgeri! A comandat Steliano Filip! Festin în autocarul lui Dinamo. Jucătorii s-au dezlănțuit în drum spre București

Hepta

Dinamo a pierdut fără drept de apel meciul respectiv, dar înfrângerea nu i-a împiedicat pe “câini” să facă un adevărat festin în autocar. Totul a fost programat încă dinaintea partidei. Cel care a comandat hamburgerii a fost Steliano Filip.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Mircea Rednic, despre festinul cu hamburgeri din autocarul lui Dinamo

“Puriul” i-a acuzat pe jucătorii lui Dinamo că sunt neprofesioniști. Rednic a fost supărat pe atitudinea elevilor săi de la acea vreme.

“Știți ce s-a întâmplat la Mediaș? Eram în autocar, plecam acasă. Toți din echipă mâncau hamburgeri, carne tocată. A dat comandă Filip, cu trei ore înainte de meci. Am mesajele! Eu am avut acces la grupul lor. Ei trebuie să decidă în teren, nu soarta lui Stoican. E o problemă și la jucători, poate aici am greșit, am spart buboiul. Dacă vrei să mergi pe drumul bun, ai nevoie de jucători care nu comentează. Trei sferturi dintre jucători nu se uită la meciuri de Liga Campionilor și Europa League, au altă treabă”, a spus Mircea Rednic, potrivit digisport.ro.

Mircea Rednic a plecat de la Dinamo la două luni după episodul de la Mediaș. “Puriul” a fost înlocuit cu Flavius Stoican, în decembrie 2021.

Mircea Rednic: “Unii jucători au avut și 7 kg în plus!”

Cât timp s-a aflat la Dinamo, Mircea Rednic a încercat să schimbe stilul de viață al jucătorilor, dar fără succes. “Puriul” a dezvăluit că unii fotbaliști pe care i-a găsit la echipă aveau și șapte kilograme în plus.

Reclamă
Reclamă

“Testele fizice sunt foarte slabe, au avut și 2, și 7kg în plus. Nu s-a făcut niciun test fizic, n-au fost cântăriți niciodată, n-au făcut un antrenament de forță!”, spunea Rednic, în octombrie 2021, după un Rapid – Dinamo 1-1.

Mircea Rednic: “Am antrenat la Dinamo jucători aduși de Steliano Filip!”

Mircea Rednic a făcut dezvăluiri uluitoare și a susținut că, în transferurile făcute de Iuliu Mureșan, e implicat și fundașul stânga Steliano Filip. Rednic e de părere că jucătorii au prea multă putere la Dinamo.

“Vi se pare normal ca jucătorii să decidă antrenorul? De ce avem conducere? Câți jucători au plecat de la Dinamo? 14! Au venit 16 jucători. De ce a fost Rednic dat afară? Că «a vrut să desființeze echipa», așa a spus Mureșan.

Reclamă

Unde e calitatea adusă de cei 16? Când am preluat Dinamo, echipa venea după șapte înfrângeri consecutive. Nu mai vorbesc de acele scoruri care fuseseră. Am antrenat jucători aduși de Mureșan și de Filip. Și știu ce spun! (…) Filip l-a adus pe prietenul lui, Țîră, pe Matei, pe Nica.

Am spus încă de atunci că e o perioadă grea și că e dificil să aduci jucători buni. Am adus șase jucători, dintre care trei în probe. Singurul meci câștigat de mine la Dinamo a fost fără Matei, fără Filip, fără Torje(n.r – 1-0 versus Chindia). Nu mai fac alte comentarii!”, a mai spus Mircea Rednic

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Unde se va opri Bodo/Glimt în această ediţie a Ligii Campionilor?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
15:44

Universitatea Craiova – FC Argeș LIVE TEXT (20:30). Acțiunea din play-off începe. Echipele probabile

15:23

VIDEONicolae Stanciu a “rupt blestemul”. Mijlocașul a marcat după 7 luni de secetă chiar în fața fostei echipe

14:58

Ce face azi arbitrul „bandit” care a eliminat Italia de la Mondialul din 2002 și a fost închis pentru trafic de droguri

14:56

Mircea Lucescu s-a decis. Un jucător de la FCSB va fi convocat în locul accidentatului Louis Munteanu

14:42

FotoValentin Ceauşescu a spus adevărul despre influenţa sa de la Steaua: “Nimeni nu îndrăznea”

14:03

Compania care construiește stadionul de 100 de mil. de € din Liga 1 a făcut anunțul: “Devine realitate”

1 Mihai Stoica a găsit primul transfer pentru la vară la FCSB: “E foarte bun. Rămâne liber” 2 Ce se întâmplă cu Dennis Politic, după venirea lui Mirel Rădoi la FCSB: “Există speranţe” 3 Gigi Becali, o nouă “săgeată” spre Mihai Stoica: “Poate n-ar trebui să vă spun asta, dar vă spun” 4 Antrenorul lui Celta Vigo, reacţie superbă după gafa lui Ionuţ Radu din Celta Vigo – Lyon 1-1: “Sunt mândru” 5 Filipe Coelho a auzit ce a spus Mirel Rădoi despre el și nu s-a ferit să dea replica: “Al meu? Nu” 6 Foto“Cea mai frumoasă fată din lume”, gata de nuntă. S-a logodit cu un bărbat celebru
Citește și