Închide meniul

Transfer neaşteptat pentru Constantin Budescu: "La iarnă, la vară, anul viitor, el va veni aici"

Antena Sport Publicat: 25 noiembrie 2020, 8:28 / Actualizat: 12 mai 2021, 9:07

Comentarii
Transfer neaşteptat pentru Constantin Budescu: "La iarnă, la vară, anul viitor, el va veni aici"

Constantin Budescu joacă la Astra

Răchită este omul care l-a promovat pe Constantin Budescu la prima echipă a Petrolului. Cei doi au rămas în relaţii strânse, iar Răchită a dezvăluit care sunt planurile de viitor ale mijlocaşului de la Astra.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Budescu, vorbesc cu el tot timpul, e un băiat extraordinar. Se vede ce fotbal ştie, a dat pasă de gol. Budescu va veni la Petrolul. Cândva, la iarnă, la vară, anul viitor, tot la Petrolul va veni. E un jucător care iubeşte clubul. Cu mine, fără mine, va veni la Petrolul. Hamza nu a venit fără mine? Deşi, dacă îţi arăt nişte mesaje, tati-tata. Budescu va veni!” a mai spus Răchită pentru Ploieşti TV.

Budescu a fost promovat de Valeriu Răchită 

Constantin Budescu a fost promovat de Valeriu Răchită în prima echipă a Petrolului.

Budescu, la 16 ani, în 2006 m-am dus şi am văzut un meci de copii şi juniori la Vega şi mi-a sărit în ochi un copil. Zic: Când mai au copiii meci?

Vreau să merg şi săptămâna viitoare. Când l-am văzut, la fel, era trei clase peste ei. Zic, să vină de luni la antrenamente…Păi, are doar 16 ani! Şi ce dacă are doar atât. Să vină la antrenamente. La 16 ani şi câteva luni l-am băgat pe Budescu la meciul cu Otopeni. L-am debutat în Liga 1”, a mai spus Valeriu Răchită.

Reclamă
Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

O va ajuta Olimpiu Moruţan pe Rapid să ia titlul în Liga 1?
Loading ... Loading ...
Citește și:
0:51 20 ian.
Oklahoma City – Cleveland Cavaliers 136-104. Shai Gilgeous-Alexander a făcut show, cu 30 de puncte marcate
23:59
VIDEOEstrela Amadora – Estoril 0-5. Formaţia lui Ianis Stoica, umilită acasă! Românul, schimbat după 47 de minute
23:43
Cristi Chivu a bătut palma cu jucătorul înainte de Dinamo Zagreb – FCSB. Transfer de 4,5 milioane de euro
23:36
“Ruşinos, usturător” Papp a refuzat un subiect după umilinţa cu Craiova: “Aş fi un idiot să vorbesc despre asta”
23:19
Mihai Stoica, replică dură pentru Ioan Becali: „Discutăm ca să ne aflăm în treabă?”
23:07
Nicolae Stanciu şi-a reziliat contractul cu Genoa! Anunţul venit din Italia
1 Surpriză de proporţii: Giovanni Becali a anunţat transferul lui Olimpiu Moruţan: “98-99% e aranjat” 2 Jucătorul revine la FCSB. Mutarea a fost anunţată oficial: “Îi urăm mult succes” 3 VIDEONu a rezistat! Selecţionerul Marocului l-a certat pe Diaz după ce şi-a bătut joc de penalty-ul din prelungiri! 4 Un club din Premier League forţează transferul definitiv al lui Radu Drăgușin 5 Salariul uriaş pe care Olimpiu Moruţan îl va avea în Liga 1 6 Sadio Mane, clasă absolută la Cupa Africii. Senegalezul a explicat de ce el nu a ieșit de pe teren în finală
Citește și