Închide meniul

Transferul neașteptat pe care îl poate face Gigi Becali: ”Premier League i s-ar potrivi de minune! Are calități formidabile”

Valentin Pîrcălabu Publicat: 30 aprilie 2020, 5:41

Transferul neașteptat pe care îl poate face Gigi Becali: ”Premier League i s-ar potrivi de minune! Are calități formidabile”

Dragoș Nedelcu poate ajunge în Premier League

Nedelcu este lăudat de Ionuț Larie, un alt jucător care a trecut pe la FCSB și care nu s-a adaptat. "Nedelcu e potrivit pentru Premier League", e convins Larie.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Principala calitate a lui Dragoș cred că e viziunea sau clarviziunea în joc. El vede uneori niște culoare de pase pe care le observi doar din tribună sau din fața televizorului, nicidecum din teren.

Seriozitatea și tehnica lovirii mingii sunt alte calități formidabile pe care le are… Sper să îl văd la naționala mare a României și într-un campionat precum Premier League. I s-ar potrivi de minune”, a spus Ionuț Larie pentru Digisport.

Dragoș Nedelcu a ajuns la FCSB de la Viitorul

FCSB l-a cumpărat pe Dragoș Nedelcu în august 2017, de la Viitorul. Crescut de FC Viitorul, Nedelcu a fost cumpărat de roș-albaștri în schimbul sumei de două milioane de euro. Nedelcu mai are contract cu echipa lui Gigi Becali până în 2022.

  • 14 meciuri, un gol și o pasă de gol are Nedelcu pentru FCSB în acest sezon, în toate competițiile.
  • 1,5 milioane de euro este cota de piață a lui Nedelcu, conform transfermarkt.com.
Reclamă
Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Ce pronostic dai pentru Austria - România?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
Reclamă
12:34

Cine va arbitra partida Austria – România, din preliminariile World Cup 2026. Brigadă din Italia delegată

12:32

Bernadette Szocs, cea mai bună jucătoare din Europa

12:02

Gigi Becali a anunțat transferul lui Dennis Politic la FCSB: „Azi semnăm”. Suma plătită către Dinamo

11:52

„Am câștigat. Eu sunt Steaua”. Florin Talpan a anunțat victoria „militarilor” în procesul pentru palmares cu FCSB

11:37

„Nu-l nimeream nici din 30 de încercări”. Mihai Stoica, surprins de numirea lui Costel Gâlcă la Rapid. Pe cine ar fi mizat

11:28

Drumul infernal al naţionalei către World Cup 2026 continuă sâmbătă (21:45). Austria – România, LIVE pe Antena 1 şi în AntenaPLAY

1 Dinamo i-a găsit înlocuitor lui Dennis Politic. Jucătorul cotat la 2,8 milioane de euro e dorit de Zeljko Kopic 2 Gigi Becali a schimbat oferta pentru transferul lui Dennis Politic: “Undeva la un milion de euro. Suntem aproape” 3 Gigi Becali s-a înţeles cu Hermannstadt pentru jucătorul de la FCSB: “Ajunge mare fotbalist” 4 Novak Djokovic l-a învins pe Zverev şi s-a calificat în semifinale la Roland Garros. Duel de vis cu Jannik Sinner 5 Mihai Stoica a dezvăluit ce jucători vor pleca de la FCSB: “E mai uşor să accepte”. Două reveniri anunţate 6 Alexander Zverev i-a dat racheta lui Ion Ţiriac, în meciul cu Novak Djokovic. Imagini unice la Roland Garros
Citește și