Închide meniul

ULTIMA ORĂ | Fanii lui Dinamo au câştigat procesul cu Pablo Cortacero. "Decizia este executorie!". Mesajul celor din DDB pentru spaniol

Iulian Focșăneanu Publicat: 18 martie 2021, 18:06 / Actualizat: 12 mai 2021, 8:14

ULTIMA ORĂ | Fanii lui Dinamo au câştigat procesul cu Pablo Cortacero. "Decizia este executorie!". Mesajul celor din DDB pentru spaniol

Fanii l-au învins în instanţă pe Pablo Cortacero

Cortacero a încercat degeaba să redevine preşedinte al Consiliului de Administraţie a lui Dinamo. Nu s-a prezentat în faţa judecătorilor şi a pierdut lupta cu reprezentanţii fanilor. În condiţiile date, Constantin Eftimescu rămâne cu drepturi depline.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Pablo Cortacero a pierdut procesul intentat fanilor lui Dinamo

"INCLUSIV JUSTIȚIA CONFIRMĂ: DDB FACE LUCRURILE CORECT!

Instanța a decis în urmă cu câteva minute că Pablo Cortacero nu a fost îndepărtat abuziv din funcția de președinte al CA de la Dinamo, așa că nu va fi repus în drepturi, după cum ceruse. Decizia este EXECUTORIE. 

Președintele Consiliului de Administrație al clubului Dinamo rămâne, așadar, CONSTANTIN EFTIMESCU! Mulțumim juriștilor noștri pentru munca depusă! 

HAIDEȚI SĂ NE VEDEM ȘI NOI DE TREABĂ ÎN CONTINUARE
Sold out cu Dinamo Kiev și luăm licența! 

Reclamă
Reclamă

Va veni și ziua când IL VOM ALUNGA DEFINITIV pe cortacero din Ștefan cel Mare!", au transmis dinamoviştii pe Facebook.

Pablo Cortacero s-a ferit să se întoarcă în România

Pablo Cortacero a promis că va veni la Tribunal pentru a participa la procesul pe care chiar el l-a intentat în încercarea de a-şi recupera drepturile depline în cadrul clubului. Fanii dinamovişti l-au aşteptat degeaba la Tribunalul Bucureşti pentru a-i aplica o corecţie.

Reclamă

Deşi a promis că va veni la proces, Cortacero nu a mai apărut. Fanii din Peluza Cătălin Hîldan i-au transmis un mesaj chiar la stadionul din Ştefan cel Mare. "La Dinamo, nimănui nu îi este dor de tine!", i-au transmis fanii spaniolului.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Ce pronostic dai pentru Austria - România?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
Reclamă
0:51

Novak Djokovic l-a învins pe Zverev şi s-a calificat în semifinale la Roland Garros. Duel de vis cu Jannik Sinner

0:13

Mihai Stoica a dezvăluit ce jucători vor pleca de la FCSB: “E mai uşor să accepte”. Două reveniri anunţate

0:05

Germania – Portugalia 1-2. Lusitanii s-au calificat în finala Nations League. Cristiano Ronaldo a marcat

23:57 4 iun.

Recordul stabilit de Cristiano Ronaldo, după ce a marcat în Germania – Portugalia. Cifre impresionante pentru starul lusitan

23:15 4 iun.

Video“Sper să reuşesc”. Octavian Popescu, anunţ despre transfer după ce a fost căpitanul naţionalei U21

22:37 4 iun.

Daniel Pancu, reacţie fermă după ce România U21 a câştigat amicalul înainte de EURO: “Sunt nemulţumit”

1 Dinamo i-a găsit înlocuitor lui Dennis Politic. Jucătorul cotat la 2,8 milioane de euro e dorit de Zeljko Kopic 2 Gigi Becali s-a înţeles cu Hermannstadt pentru jucătorul de la FCSB: “Ajunge mare fotbalist” 3 Gigi Becali a schimbat oferta pentru transferul lui Dennis Politic: “Undeva la un milion de euro. Suntem aproape” 4 Înlocuitor de la FCSB pentru Ștefan Baiaram, la naționala U21! Decizia luată de Daniel Pancu, înainte de EURO 5 Petrolul, primul transfer din mandatul lui Liviu Ciobotariu! Ce salariu va încasa jucătorul 6 Andrei Prepeliță este noul antrenor de la Unirea Slobozia! Contractul semnat de tehnician
Citește și