Ultimele detalii despre Florin Tănase, înainte de marele meci CFR – FCSB. Ce se întâmplă cu Soiledis

Antena Sport Publicat: 12 decembrie 2020, 10:14 / Actualizat: 12 mai 2021, 9:06

Comentarii
Ultimele detalii despre Florin Tănase, înainte de marele meci CFR – FCSB. Ce se întâmplă cu Soiledis

Florin Tănase ar putea juca în CFR - FCSB

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google

"A urmat programul de recuperare şi ne decidem după meciul de azi dacă va putea evolua sau nu. Mai avem o problemă cu Soiledis, care a acuzat o accidentare. Nu avem alte cazuri, în afara accidentaţilor vechi", a spus Petrea, în conferinţa de presă.  

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Căpitanul FCSB a rezistat doar 30 de minute pe teren în partida cu UTA. Tănase a fost scos de pe teren, iar în locul său a intrat Buziuc. Mijlocașul FCSB a acuzat probleme musculare.

CFR – FCSB. Petrea aşteaptă un meci aprig contra lui Edi Iordănescu

Edi Iordănescu are două meciuri pe banca celor de la CFR, victoria cu Poli Iaşi (2-0) şi eşecul din Europa, 1-2 cu Young Boys. Petrea aşteaptă un joc mai ofensiv al campioanei din ultimii trei ani. 

"Întâlnim un adversar redutabil, cu jucători experimentaţi. Cu siguranţă, va fi un meci aprig. Sper să ne ridicăm la nivelul partidei şi să facem tot ce ţine de noi să câştigăm acest meci. 

Nu a trecut mult timp, cu siguranţă că noul antrenor îşi va pune amprenta pe jocul echipei. Sunt mai multe echipe care luptă pentru titlu, nu numai CFR. Faptul că am putea avea un avans mai mare faţă de CFR nu poate fi decât un lucru îmbucurător", a mai spus Petrea.  

Reclamă
Reclamă

CFR Cluj – FCSB, meci din etapa a 13-a din Liga 1, se va disputa duminică, de la ora 21:00, în format LIVE TEXT pe www.as.ro. 

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Reușește Cristi Chivu să facă dubla campionat - Cupa Italiei cu Inter?
Loading ... Loading ...
Citește și:
19:40

Reacţia lui Victor Angelescu după ce s-a scris că Daniel Pancu îl va înlocui la Rapid pe Costel Gâlcă!

19:33

Ce a spus Vincent Kompany despre Harry Kane, înaintea returului „de foc” Bayern – PSG, din semifinalele Champions League

18:59

FCSB își schimbă și ea sigla, după Dinamo. Anunțul lui Mihai Stoica: „Îmi place mult”

18:56

VIDEOScandal înainte de Arsenal – Atletico! Spaniolii au făcut plângere la UEFA! Ce au putut face fanii “tunarilor”

18:45

Zlatan Ibrahimovic l-a lăsat pe Tom Brady să-l radă în cap: „Pariul e pariu!” Care e povestea

18:22

Cele două variante pe care Neluţu Varga le are pentru înlocuirea lui Daniel Pancu, ce pleacă la Rapid!

1 Prima decizie luată de Kyros Vassaras, după scandalul de arbitraj de la Universitatea Craiova – Dinamo 2-1 2 “Ce-aveţi, mă?” Dialog halucinant între arbitrii din camera VAR la faza golului oltenilor, marcat din offside! 3 Cristi Chivu a plecat din conferinţă, după ce a devenit campion cu Inter. Cum şi-a explicat gestul rar: “Aţi înţeles momentul” 4 Șoc la CFR Cluj! Plecare din conducerea clubului: “Demisia am depus-o de ieri. Nu vreau să mă asociez cu ei” 5 Gigi Becali îl va da afară de la FCSB, dar jucătorul e la mare căutare: “Cu un CV ca al lui, multe echipe îl vor” 6 “Pot să plângă”. Steven Nsimba, mesaj plin de tupeu după golul din offside marcat în Craiova – Dinamo
Citește și