Uluitor! CS Hunedoara a făcut „remontada” cu FCSB! Golul incredibil care a aruncat tribunele în aer

Alexandru Ivan Publicat: 22 septembrie 2021, 23:03

Uluitor! CS Hunedoara a făcut „remontada cu FCSB! Golul incredibil care a aruncat tribunele în aer

CS Hunedoara - FCSB

• Uluitor! CS Hunedoara a făcut „remontada” cu FCSB
  • Golul incredibil care a aruncat tribunele în aer

FCSB a condus cu 3-0 la Hunedoara după „dubla” lui Ianis Stoica și golul lui Oaidă. Cu toate acestea, echipa lui Edi Iordănescu s-a relaxat incredibil, iar gazdele au profitat la maxim de asta.

CS Hunedoara a făcut „remontada” cu FCSB

Mai întâi, Vlad a marcat pentru CS Hunedoara în minutul 59. Fundașul gazdelor a înscris cu capul după un corner.

Golul de 2-3 a fost înscris de Hergheligiu, fostul jucător care a jucat în Liga 1 pentru echipe precum FC Botoșani sau Hermannstadt. Acesta l-a învins pe Straton cu un șut pe jos din interiorul careului.

„Remontada” a fost completă în minutul 84. Petre Simon a marcat, probabil, golul carierei. Jucătorul Hunedoarei a șutat spectaculos de la 25 de metri, iar Straton nu a mai putut să intervină la mingea care s-a dus aproape de vinclu.

Comeback Hunedoara
Sursa: captură Digi Sport

FCSB a ratat apoi două ocazii importante ca să evite prelungirile, prin Andrei Cordea și Valentin Gheorghe. Portarul Hunedoarei, Ștefan Lefter, a avut parade eroice!

Atmosferă de poveste la CS Hunedoara – FCSB

8000 de suporteri s-au strâns în tribunele stadionului de la Hunedoara. Pe ploaie torențială, fanii au cântat non stop.

Cu câteva ore înainte de start, fanii au format cozi uriașe la stadion. Este primul meci din istorie disputat, la Hunedoara, în nocturnă. Autorităţile locale au achitat 300.000 de lei pentru a închiria o instalaţie mobilă de nocturnă.

Suporterii celor de la CS Hunedoara au venit la stadion cu o zi înaintea marelui meci cu FCSB, au aprins torţe şi au cântat. „Bate în Cupă, Corvinul bate în Cupă!„, a fost scandarea preferată a fanilor.

Ar trebui să fie convocat Ianis Hagi la EURO 2024 dacă nu va juca la Alaves în următoarea perioadă?

8:32 VIDEOEliza Samara a făcut show în ultimele două puncte ale meciului cu Wang Yidi. A fost aplaudată şi de adversara de la Incheon 8:30 Bernadette Szocs – Adriana Diaz (acum, în AntenaPLAY), duel pentru sferturile de finală de la WTT Champions Incheon 2024 7:50 VIDEOEliza Samara – Wang Yidi 1-3, live în AntenaPLAY. Românca a jucat senzaţional, dar s-a oprit în optimi la WTT Champions Incheon 28
mart.
23:35
Simona Halep nu va participa la Stuttgart! Anunţul organizatorilor turneului din Germania
28
mart.
23:35
Pierdere importantă pentru FCSB înainte de meciul cu Farul! Fotbalistul lui Gigi Becali care e în pericol să îşi încheie sezonul!
28
mart.
23:01
FotoHoraţiu Moldovan şi-a făcut publică relaţia cu fosta iubită a lui Dragoş Nedelcu! Primele imagini cu cei doi sărutându-se!
28
mart.
23:01
Viorel Moldovan, sfat preţios pentru jucătorul pus la zid de Edi Iordănescu: „La muncă, copile! Trece trenul pe lângă tine”
28
mart.
22:16
VideoCampioana europeană Mihaela Cambei e gata să dea lovitura la Cupa Mondială de haltere, LIVE în AntenaPLAY! Cum se pregăteşte
28
mart.
22:15
Reacţia lui Edi Iordănescu după ce Gică Hagi l-a lăudat pe Ianis Hagi şi a dat de înţeles că trebuie să fie la EURO 2024
28
mart.
21:37
VideoAlimentele care le dau energie „tricolorilor” din naţionalele de tineret ale României! Puştii le recomandă tuturor românilor
Pierdere importantă pentru FCSB înainte de meciul cu Farul!
Liga 1 • 28 mart., 23:35
Cine îi poate lua locul de titular lui Ștefan Târnovanu la FCSB
Liga 1 • 28 mart., 12:09
Cine îi poate lua locul de titular lui Ștefan Târnovanu la FCSB! Anunțul lui Mihai Stoica: „Nu poți să-i dai gol”
Florin Prunea a anunţat care e jucătorul de la FCSB care "este imposibil să facă parte din lotul României la EURO 2024"
Liga 1 • 28 mart., 11:15
Florin Prunea a anunţat care e jucătorul de la FCSB care „este imposibil să facă parte din lotul României la EURO 2024”
„Ai antrena FCSB?” Marius Șumudică a oferit imediat răspunsul
Liga 1 • 28 mart., 10:10
„Ai antrena FCSB?” Marius Șumudică a oferit imediat răspunsul! Ce a spus despre lupta la titlu
Gică Hagi se gândeşte doar la victorie, înainte de Farul - FCSB
Liga 1 • 27 mart., 19:58
Gică Hagi se gândeşte doar la victorie, înainte de Farul – FCSB: „Altă alternativă nu avem! Trebuie să câştigăm!”