Un patron fan Steaua a fost chemat să investească la Dinamo: „Lumea mi-a zis să mă duc acolo!”

Cosmin Olteanu Publicat: 23 ianuarie 2023, 16:54

Comentarii
Un patron fan Steaua a fost chemat să investească la Dinamo: Lumea mi-a zis să mă duc acolo!”

Jucătorii lui Dinamo, bucuroși după un gol / Hepta

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google Google News As.roUrmărește AS.ro pe Discover

Un patron fan Steaua a fost chemat să investească la Dinamo! Valeriu Iftime a dezvăluit faptul că a fost dorit, din postura de finanțator, în „Ștefan cel Mare”.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

În prezent, Dinamo trece prin momente cumplite, atât din punct de vedere sportiv, cât și financiar.

Un patron fan Steaua a fost chemat să investească la Dinamo

Valeriu Iftime, actualul patron al celor de la FC Botoșani, a dezvăluit faptul că, în trecut, a fost chemat să investească la Dinamo, însă a refuzat propunerea.

Totodată, omul de afaceri spune că nu există nicio șansă ca, în viitor, să ajungă la clubul roș-alb.

„Lumea mi-a zis să mă duc acolo, dincolo, la Dinamo, de exemplu.

Reclamă
Reclamă

Da. Bine, nu cu un car plin de flori, cu oameni, cu scrisori de amor. M-au întrebat oamenii când au fost în dificultate mare, mai acum ceva timp. Apoi, când era Rapid în dificultate. Rapid acum 6-7 ani, Dinamo acum un an-doi. Dar acolo trebuie să mergi cu alte arme.

(n.r. Mai e vreo șansă să ajungeți la Dinamo?) Exclus. Eu am și o responsabilitate socială față de Botoșani, am construit un club care are oarecare contur și vizibilitate. Îmi ajunge, mai mult nu pot face în fotbal, că nu e viața mea”, a declarat Valeriu Iftime, pentru gsp.ro.

Valeriu Iftime: „Am fost stelist din clasa a șasea!”

Patronul moldav a mai dezvăluit faptul că, încă din copilărie, este fanul Stelei.

Reclamă

„ (n.r. O partidă memorabilă pe care ați văzut-o?) Am fost stelist din clasa a șasea. De la Dumitru, Marcel Răducanu, Belodedici – am înnebunit când a plecat din țară -, Boloni, Hagi. Am fost, ulterior, la Mondiale, la Euro, din plăcerea de a vedea fotbal.

Finala de Cupa Campionilor din ’86. (râde) De fericire, l-am pupat pe socru-meu. Stăteam la el atunci, eram în primul an de stagiu. Am mai avut un meci cu Spania când am rupt patul de bucurie. Live, am văzut România – Anglia la Euro 2000, când a dat Ganea gol decisiv. Am și eu echipele mele de afară cu care țin, gen Real Madrid, Liverpool, iar când bat, îmi sar dinții din gură de bucurie”, a mai spus Valeriu Iftime.

FC Botoșani, echipa finanțată de Valeriu Iftime, se află pe locul 11 din Liga 1, cu 24 de puncte obținute după 22 de meciuri jucate.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Cine va marca mai multe goluri la acest mondial între Messi şi Ronaldo?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
12:00

Ecuador – Germania, 23:00, LIVE VIDEO, în direct pe Antena 1 şi AntenaPLAY. Sud-americanii speră încă la calificare

11:32

Ruptură în fruntea FRF! Răzvan Burleanu îl vrea demis pe omul lui de încredere

11:00

VideoFostul campion cu Dinamo Bucureşti antrenează în SUA şi se bucură din plin de Mondialul american!

10:15

Iranul cere FIFA să împiedice activităţi promoţionale la „meciul mândriei” împotriva Egiptului, de la Campionatul Mondial 2026

10:13

Scandal la Campionatul Mondial, legat de vârsta căpitanului unei naţionale! Ce a putut apărea în documente

9:53

Ce meci de la Campionatul Mondial 2026 se vede azi în format FIFA Match Buddy, în AntenaPLAY

1 Cum arată în timp real şaisprezecimile Campionatului Mondial 2026. Update după fiecare meci 2 Istvan Kovacs, delegat din nou la Cupa Mondială! Meci uriaș pentru arbitrul român 3 Cel mai important fotbalist semnează chiar de ziua lui Gigi Becali! Lovitura dată de FCSB 4 FotoCum arată Corina Caciuc acum. A strălucit la botezul fiului ei și al lui Laurențiu Reghecampf. Cât au costat cele două rochii 5 Elias Charalambous, prezentat oficial la noua echipă! Unde va antrena fostul tehnician al FCSB-ului 6 FCSB, negocieri avansate cu jucătorul de 1.500.000 de euro
Citește și