Închide meniul

Universitatea Craiova – Sepsi 1-1 | Gustavo, înger şi demon în Bănie. “Cu Reghecampf învăţăm filosofia jocului!”. Ce a spus despre penalty-ul ratat şi ce i-a transmis Niczuly!

Publicat: 13 septembrie 2021, 23:31

Comentarii
Universitatea Craiova – Sepsi 1-1 | Gustavo, înger şi demon în Bănie. Cu Reghecampf învăţăm filosofia jocului!. Ce a spus despre penalty-ul ratat şi ce i-a transmis Niczuly!

FOTO:Razvan Pasarica/SPORT PICTURES

Gustavo, înger şi demon în Bănie

Fotbalistul brazilian a ratat lovitura de la 11 metri care putea aduce victoria oltenilor, dar este resemnat. “Au fost multe emoţii, e frumos să marchezi, dar e trist când ratezi un penalty. Era important să obţinem victoria aici. Cred că ne-am făcut jocul aici. Ne-am creat multe ocazii.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Cu Reghe acum învăţăm filosofia jocului. Trebuie să avem timp. A fost important ce am lucrat la Braşov, va fi bine.

Nu e prima oară când ratez, dar eu sunt un jucător căruia îmi place să iau decizii, să iau presiunea asupra mea. Am încercat să dau tare, dar portarul s-a dus înainte. Se întâmplă. A fost norocos portarul lor azi, mâine voi fi eu. Luptăm pentru campionat, încercăm, da!”, a declarat Gustavo după Universitatea Craiova – Sepsi 1-1.

Am făcut o vizionare cu antrenorii de la portari, mi-a rămas în minte penalty-ul ratat cu CFR, când Arlauskis a apărat în partea lui dreaptă. Am văzut multe penalty-uri executate de Gustavo, a fost și inspirația de moment”, a dezvăluit Roland Niczuly.

Universitatea Craiova – Sepsi 1-1

Universitatea Craiova – Sepsi Sfântu Gheorghe, meciul care încheie etapa cu numărul 8 din Liga 1, s-a terminat la egalitate, scor 1-1.

Reclamă
Reclamă

După ce oltenii au ratat ocazii uriaşe prin Nicuşor Bancu şi Elvir Koljic, oaspeţii au deschis scorul în Bănie prin Fofana. Mijlocaşul a înscris din poziţie suspectă de ofsaid.

Oltenii au egalat rapid prin Gustavo, care a marcat din pasa lui Bancu. Şi brazilianul a punctat din poziţie suspectă de ofsaid!

În repriza secundă, oltenii au primit un penalty incredibil, după ce Ninaj l-a faultat pe Andrei Ivan în afara careului.

Reclamă

În urma acestui succes, echipa lui Laurenţiu Reghecampf a urcat pe locul 6 în Liga 1, peste FCSB. De partea cealaltă, Sepsi rămâne pe locul 13 şi ajunge la 3 remize consecutive.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Ce echipă va încheia anul pe primul loc în Liga 1?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
18:19
Explicații de la petrecerea pe manele a oltenilor, după eliminarea dramatică din Conference League: „Era programată”
18:11
Jake Paul a confirmat că are o dublă fractură de maxilar după meciul cu Anthony Joshua! Postarea americanului
17:46
Doi „tricolori”, gata să schimbe echipele înaintea barajului cu Turcia: „Oferte din alte țări”
17:37
“Duelul portarilor români” din La Liga s-a încheiat la egalitate. Nota primită de Ionuţ Radu
17:30
EXCLUSIV“S-a greşit grav” Reacţia lui Ioan Andone după ce Craiova a ratat primăvara europeană! Avertisment pentru olteni
17:14
„Denis Alibec, la Dinamo?” Verdictul dat de Giovanni Becali despre posibilul transfer al iernii din Liga 1
1 FotoCe a putut scrie pe TikTok monumentalul Claudiu Răducanu după ce şi-a dus soţia în Raiul Milionarilor 2 Pensia pe care Gigi Becali o primeşte de la statul român. “Ce-mi dați, bă, atâția bani?” 3 FCSB a renunţat la el, acum Rapid îl transferă! Fundaşul de naţională, gata să-şi dea acordul 4 FotoPensia umilitoare pe care o primeşte Ilie Năstase de la statul român: “Înseamnă că atât merit” 5 Transfer de la Universitatea Craiova la AEK Atena? Cu ce jucător a discutat patronul grecilor 6 Talpan a cerut la FIFA şi UEFA excluderea naţionalei şi a cluburilor româneşti din competiţiile internaţionale!
Citește și