Universitatea Craiova – Sepsi 1-1 | Gustavo, înger şi demon în Bănie. “Cu Reghecampf învăţăm filosofia jocului!”. Ce a spus despre penalty-ul ratat şi ce i-a transmis Niczuly!

Publicat: 13 septembrie 2021, 23:31

Comentarii
Universitatea Craiova – Sepsi 1-1 | Gustavo, înger şi demon în Bănie. Cu Reghecampf învăţăm filosofia jocului!. Ce a spus despre penalty-ul ratat şi ce i-a transmis Niczuly!

FOTO:Razvan Pasarica/SPORT PICTURES

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google Google News As.roUrmărește AS.ro pe Discover

Gustavo, înger şi demon în Bănie

Fotbalistul brazilian a ratat lovitura de la 11 metri care putea aduce victoria oltenilor, dar este resemnat. “Au fost multe emoţii, e frumos să marchezi, dar e trist când ratezi un penalty. Era important să obţinem victoria aici. Cred că ne-am făcut jocul aici. Ne-am creat multe ocazii.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Cu Reghe acum învăţăm filosofia jocului. Trebuie să avem timp. A fost important ce am lucrat la Braşov, va fi bine.

Nu e prima oară când ratez, dar eu sunt un jucător căruia îmi place să iau decizii, să iau presiunea asupra mea. Am încercat să dau tare, dar portarul s-a dus înainte. Se întâmplă. A fost norocos portarul lor azi, mâine voi fi eu. Luptăm pentru campionat, încercăm, da!”, a declarat Gustavo după Universitatea Craiova – Sepsi 1-1.

Am făcut o vizionare cu antrenorii de la portari, mi-a rămas în minte penalty-ul ratat cu CFR, când Arlauskis a apărat în partea lui dreaptă. Am văzut multe penalty-uri executate de Gustavo, a fost și inspirația de moment”, a dezvăluit Roland Niczuly.

Universitatea Craiova – Sepsi 1-1

Universitatea Craiova – Sepsi Sfântu Gheorghe, meciul care încheie etapa cu numărul 8 din Liga 1, s-a terminat la egalitate, scor 1-1.

Reclamă
Reclamă

După ce oltenii au ratat ocazii uriaşe prin Nicuşor Bancu şi Elvir Koljic, oaspeţii au deschis scorul în Bănie prin Fofana. Mijlocaşul a înscris din poziţie suspectă de ofsaid.

Oltenii au egalat rapid prin Gustavo, care a marcat din pasa lui Bancu. Şi brazilianul a punctat din poziţie suspectă de ofsaid!

În repriza secundă, oltenii au primit un penalty incredibil, după ce Ninaj l-a faultat pe Andrei Ivan în afara careului.

Reclamă

În urma acestui succes, echipa lui Laurenţiu Reghecampf a urcat pe locul 6 în Liga 1, peste FCSB. De partea cealaltă, Sepsi rămâne pe locul 13 şi ajunge la 3 remize consecutive.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Cine va străluci în ultimele meciuri din faza grupelor de la Campionatul Mondial?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
23:57

LIVE VIDEOCroația – Ghana 0-0, pe Antena 3 CNN şi AntenaPLAY. Meci de totul sau nimic

23:57

LIVE VIDEOPanama – Anglia 0-0, ACUM, pe Antena 1 şi AntenaPLAY. Harry Kane promite spectacol

23:31

Tavi Popescu, transformat! Gigi Becali nu s-a ferit de cuvinte după ce l-a lăudat: “Să nu ajungi boschetar!”

23:18

Jucătorul care a ajuns în cantonament şi semnează cu Dinamo + Alte transferuri anunţate de Andrei Nicolescu

22:47

OUT de la Dinamo! Andrei Nicolescu a făcut anunţul: “Nuno Campos îşi doreşte!”

22:38

EXCLUSIV“E Franţa principala candidată la trofeu?” Lupescu şi Andone, păreri diferite! Cine ar putea concura cu Les Bleus

1 Cum arată în timp real 16-imile Campionatului Mondial 2026! S-au stabilit nouă meciuri. 28 de echipe calificate 2 Surpriză pentru Mihai Stoica şi Gigi Becali. Jucătorul a ajuns în cantonament! 3 Revoltă uriaşă în Franţa, după victoria la scor cu Norvegia. Ce i-a deranjat pe francezi: “Dezgustător” 4 EXCLUSIVDinamo, transferuri pe modelul U Cluj? Fotbalistul aflat pe lista “câinilor” 5 Denis Alibec a semnat. Rămâne tot în Liga 1! 6 Transferul momentului în Liga 1! Alexi Pitu, revenire de senzație în fotbalul românesc
Citește și