Universitatea Craiova – Sepsi 1-1 | Laurenţiu Reghecampf e categoric: „Sunt supărat că nu jucăm agresiv!” Pe cine a luat în vizor antrenorul

Dragoș Vasile Publicat: 13 septembrie 2021, 23:24

Comentarii
Universitatea Craiova – Sepsi 1-1 | Laurenţiu Reghecampf e categoric: „Sunt supărat că nu jucăm agresiv! Pe cine a luat în vizor antrenorul

SportPictures / Razvan Pasarica/SPORT PICTURES

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google Google News As.roUrmărește AS.ro pe Discover

Laurenţiu Reghecampf, mesaj categoric după Universitatea Craiova – Sepsi 1-1

Laurenţiu Reghecampf este mulţumit de prestaţia elevilor săi, însă faptul că aceştia nu au marcat al doilea gol l-a supărat pe antrenor. Pe Ion Oblemenco, oltenii au avut 11 ocazii de gol, dintre care 6 au fost şuturi pe spaţiul porţii.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

„Rezultatul nu ne bucură, jocul da. Ne-am creat ocazii foarte mari. Nu sunt supărat de atitudine şi că am ratat. Sunt supărat pentru că nu jucăm agresiv. Trebuie să o facem când prindem mingea. Vom lucra în continuare. Ei trebuie să înceapă să vâneze balonul. Lucrăm, se întâmplă. Nu pot să fiu supărat nici pe Gustavo că a ratat o lovitură de la 11 metri.

Ne trebuie puncte, cât mai multe puncte. Majoritatea au jucat bine. Păcat că am primit gol. Nu ştiu dacă a fost fault. Nu este problema mea. Faultul intervine într-un moment în care suntem bine intenţionaţi. Nu trebuia să ajungă acolo. Screciu nu trebuia să sară, trebuia să facă un pas în spate. Ne bucură că nu suntem pe lista nimănui. Vom munci să ajungem sus”, a declarat Laurenţiu Reghecampf la Digi Sport.

Universitatea Craiova – Sepsi Sfântu Gheorghe 1-1 | Fofana şi Gustavo, goluri din poziţii suspecte de ofsaid

Universitatea Craiova – Sepsi Sfântu Gheorghe, meciul care încheie etapa cu numărul 8 din Liga 1, s-a terminat la egalitate, scor 1-1.

După ce oltenii au ratat ocazii uriaşe prin Nicuşor Bancu şi Elvir Koljic, oaspeţii au deschis scorul în Bănie prin Fofana. Mijlocaşul a înscris din poziţie suspectă de ofsaid.

Reclamă
Reclamă

Oltenii au egalat rapid prin Gustavo, care a marcat din pasa lui Bancu. Şi brazilianul a punctat din poziţie suspectă de ofsaid!

În repriza secundă, oltenii au primit un penalty incredibil, după ce Ninaj l-a faultat pe Andrei Ivan în afara careului.

În urma acestui succes, echipa lui Laurenţiu Reghecampf a urcat pe locul 6 în Liga 1, peste FCSB. De partea cealaltă, Sepsi rămâne pe locul 13 şi ajunge la 3 remize consecutive.

Reclamă

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Cine va marca mai multe goluri pentru FCSB în acest sezon dintre Bîrligea şi Garita?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
8:33

Edi Iordănescu, oferte să antreneze din Anglia: „Discuții concrete”

8:30

Tras pe linie moartă de Becali, trece prin momente groaznice: „Mi-e și rușine să vorbesc cu el, săracul!”

8:12

Carlos Alcaraz a făcut marele anunț înainte de US Open! Cele trei cuvinte inspirate din fotbal cu care a spus totul

7:55

Locul unde se poate întâmpla orice. Adrian Georgescu prefaţează Marele Premiu al Ţărilor de Jos

23:09 20 aug.

Primul nume important de la Universitatea Craiova care va lipsi de la returul cu Ararat-Armenia

22:59 20 aug.

Nicușor Bancu îi trage pe urechi pe fanii olteni după golul cu Ararat: „Îi rog pe cei de la Tribuna 2…”

1 Marius Șumudică, lovit din plin înaintea derby-ului cu FCSB: a reziliat unilateral contractul cu CFR Cluj 2 Lovitură de teatru: Liverpool a lansat o ofertă de 58 de milioane pentru înlocuitorul lui Salah! Răspunsul a venit imediat 3 Max Verstappen şi-a prelungit contractul cu Red Bull 4 Tottenham și Manchester City, acord pentru un transfer istoric: 100 de milioane de euro 5 VIDEOScandal la Barcelona! Joao Cancelo s-a dezlănţuit chiar pe tunelul care duce la vestiare. Yamal şi Olmo, confuzi 6 OFICIAL | Barcelona a dat o nouă lovitură pe piața transferurilor! Internaționalul a ajuns gratis pe Camp Nou
Citește și