UTA – Rapid 0-2 | Adrian Mutu şi-a certat cel mai bun jucător: “Voiam mai mult de la el!” Semnal de alarmă după cinci victorii consecutive: “Să rămânem cu picioarele pe pământ!”

Dragoș Vasile Publicat: 9 aprilie 2022, 23:00

Comentarii
UTA – Rapid 0-2 | Adrian Mutu şi-a certat cel mai bun jucător: Voiam mai mult de la el! Semnal de alarmă după cinci victorii consecutive: Să rămânem cu picioarele pe pământ!

Adrian Mutu, bucurie la finalul unui meci / SportPictures / Razvan Pasarica/SPORT PICTURES

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google

UTA – Rapid 0-2. Victorie uriașă obținută de Adrian Mutu în etapa a 4-a a play-out-ului Ligii 1. „Briliantul” a ajuns la cinci succese în tot atâtea meciuri pe banca giuleștenilor și echipa lui este pe primul loc în clasament. Totuşi, antrenorul trage un semnal de alarmă.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

“O victorie importantă, mare, în faţa unui public numeros. Suporterii ne-au dat aripi. Determinarea s-a văzut şi am câştigat acest meci. A trebuit să risc. Ştiam că urcă cu fundaşii laterali. Trebuie să rămână cu picioarele pe pământ.

L-am certat în prima repriză (n.r. pe Rareş Ilie) pentru că voiam mult mai mult de la el. Sunt meciuri prin care trebuie să trecem pentru a avea o mentalitate de câştigători. Să nu uităm ce am făcut. Trebuie să rămânem serioşi şi să avem grijă de fiecare detaliu”, a declarat Adrian Mutu.

Rareș Ilie, prima reacție după UTA – Rapid 0-2

Mijlocașul de 18 ani a fost desemnat cel mai bun jucător al partidei și s-a declarat mulțumit că Rapid a făcut un nou pas spre îndeplinirea obiectivului.

Reclamă
Reclamă

„Eu nu am avut în niciun meci gol și pasă de gol. În prima repriză nu prea am existat, au fost meciuri în care am avut evoluții mult mai bune ca joc. Ne-am dorit play-off și am ratat. Acum ne-am pus ca obiectiv câștigarea play-out-ului. Acum mergem numai la victorie, nu acceptăm altceva.

Din punctul nostru de vedere, aceste echipe sunt sub noi ca valoare. Jucătorii cu experiență ne încurajează pe noi, cei tineri. Ne mai și ceartă, îmi dau libertate. Unde e mai bine decât pe primul loc? Era mai bine în play-off, dar acolo vom fi de anul viitor„, a precizat Rareș Ilie după UTA – Rapid 0-2.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Unde se va opri Sorana Cîrstea la Roma?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
22:01

Didier Deschamps a anunțat lotul naționalei Franței pentru Cupa Mondială! Fotbalistul lui Real Madrid, exclus

21:53

Patronul din Liga 1 l-a criticat pe Gigi Becali: “Nu e posibil să le spui cu cine să joace”!

21:17

FotoPrima echipă care şi-a prezentat echipamentul pentru viitorul sezon al Ligii 1!

20:59

Mihai Stoica l-a pus la punct pe Andrei Coubiș, după evoluția din finala Cupei: „Face erori mari”

20:26

VideoJurnal Antena Sport | Prind viteză şi pe uscat

20:24

VideoJurnal Antena Sport | Politica îl ţine în şah

1 Nou antrenor în Liga 1. Mutarea va fi oficializată la final de sezon 2 VIDEOCristi Chivu, gest de mare modestie la ceremonia de decernare a trofeului! Ce a făcut antrenorul român 3 Robert Lewandowski a spus ”DA”! Atacantul Barcelonei va primi un salariu anual de 90 de milioane de euro 4 “Vreau să subliniez asta”. Ce a spus preşedintele lui Inter despre Cristi Chivu, după eventul reuşit 5 Decizia radicală luată de Sorana Cîrstea la Roma, chiar la miezul nopţii 6 Ce gafă a putut face Emil Boc, după ce U Cluj a fost învinsă dramatic de Univ. Craiova în finala Cupei României
Citește și