UTA – Dinamo | Marco Ehmann a văzut două galbene în 5 minute. „Câinii” au sărit la gâtul arbitrului Cătălin Popa

Avatar photo

Publicat: 13 februarie 2022, 18:17

Marco Ehmann a fost eliminat în prima repriză a meciului UTA - Dinamo pentru cumul de cartonașe galbene.

După ce deja văzuse un cartonaș galben în minutul 35, Marco Ehmann a primit și al doilea galben de la arbitrul Cătălin Popa peste doar cinci minute, pentru o intervenție asupra lui Shlyakov.

Sursa: captură telekomsport.ro

Marco Ehmann, eliminat în UTA – Dinamo

Decizia „centarului” a fost contestată dur de jucătorii lui Flavius Stoican. „Câinii” au sărit imediat la gâtul lui Cătălin Popa și s-au plâns că Ehmann a fost eliminat prea ușor.

Imediat după ce au rămas în inferioritate numerică, jucătorii lui Stoican au fost cât pe ce să facă și un penalty. Dangubic a căzut după un contact cu Buleică, dar Cătălin Popa nu a dictat lovitură de pedeapsă.

Sursa: captură Telekom Sport

UTA – Dinamo e al cincilea meci din acest sezon al Ligii 1 când un dinamovist vede cartonașul roșu. „Câinii” au avut câte un jucător eliminat în fiecare dintre umilințele cu FCSB (0-6 și 0-3) și Universitatea Craiova (0-5 și 1-6).

Flavius Stoican a trecut la măsuri disperate după ultimele umilințe suferite de Dinamo. Antrenorul dinamovist a spus că va apela la ajutor divin înaintea partidei cu UTA.

„Să luăm preoți, că nu mai știu ce să fac. Trebuie să găsesc cheița pentru că nu sunt jucători rudimentari. (Reporter: Îi duceți la biserică până la meciul cu UTA?) Da! (Reporter: Vă gândiți și la variante de astea?) Da!„, a declarat Flavius Stoican la conferința de presă.

Dinamo este pe penultimul loc în clasament și a încasat deja 58 de goluri, având cea mai slabă apărare din Liga 1.

18:26 Toni Petrea vrea să îl facă fericit pe Gigi Becali! Anunţ ferm înainte de Chindia – CSA Steaua: „Îmi doresc să ne calificăm!” 18:20 România – Bosnia, LIVE TEXT, 21:45. „Tricolorii” speră la evitarea retrogradării din Liga Naţiunilor. Echipele probabile 17:45 Elisabeta Lipă l-a „distrus” pe ministrul Eduard Novak: „Aţi venit total nepregătit!”. Discurs manifest la sosirea în ţară a campionilor de la Mondialul de canotaj 17:42 Ilie Dumitrescu, savuros după ce FCSB a ajuns pe locul 14 în Liga 1: „Vii cu întrebări de ora cinci, de ceai?” 17:37 Foto„Te iubesc, Toxi!” Răsturnare totală de situaţie în divorţul dintre Mauro Icardi şi Wanda Nara 17:21 „La naţională vin toţi papagalii!”. Ionel Ganea l-a umilit pe Edi Iordănescu înainte de Bosnia – România: „Cel mai slab antrenor pe care l-a avut naţionala!” 17:20 Ilie Dumitrescu, semnal de alarmă înainte de România – Bosnia: „Trebuie să muncim mult, indiferent cine va fi selecţioner!” 17:03 Alimentele lui Erling Haaland, care l-au transformat într-o adevărată bestie: „A pus 25 de kilograme de muşchi în 15 luni!” 16:47 FotoSuma surprinzătoare plătită în dar de fiecare invitat de la botezul fiului lui Laurenţiu Reghecampf şi al Corinei Caciuc. Câţi bani s-au pus în plic 16:35 Lionel Messi, reverenţă în faţa lui Kylian Mbappe: „Este o bestie! Va fi printre cei mai buni din lume!”
Ionuţ Lupescu
Fotbal • 25 sept., 13:33
Ionuţ Lupescu, discurs savuros despre o nouă candidatură la şefia FRF: „Am venit, am încercat, nu s-a vrut, la revedere!” Anunţ despre viitorul său
Jucătorii lui Dinamo, în timpul unei partide
Liga 2 • 23 sept., 15:39
Dinamo nu câştigă nici în amicale. „Câinii” lui Ovidiu Burcă au remizat cu Concordia Chiajna
Meciurile din play-off-ul Cupei României se dispută în perioada 27-29 septembrie
Cupa României • 21 sept., 16:19
FRF a stabilit programul meciurilor din play-off-ul Cupei României! Când joacă Rapid, CSA Steaua și Dinamo