Valeriu Iftime are un mare regret după ce CFR Cluj a câştigat titlul. Patronul lui FC Botoşani s-a amuzat după înfrângerea în faţa ardelenilor şi a declarat că regretă faptul că a pierdut şampania pe care Gigi Becali i-a promis-o.
„CFR a fost mai bună ca noi. Puteam să egalăm în final. Pierdem și locul 5 după cum arată clasamentul. Îmi pare rău, sperăm să facem măcar un egal, să dăm bucurie fotbalului. Îmi pare rău și pentru FCSB, dacă n-au reușit să câștige puncte în timpul campionatului. FCSB, din păcate, e o pepinieră, crește jucători. Lipsa de maturitate creează dezechilibru acolo. Nu înțeleg care e distanța dintre Becali și antrenor. Dar sunt lucruri ciudate acolo.
Valeriu Iftime: „Noi am încercat, dar Botoșaniul are limitele lui„
E păcat, la câți bani sunt acolo. Dacă vor un campionat, trebuie să aibă echipa cu o structură mai bine organizată. Sunt convins că-i bate CFR la Cluj, așa amical cum e. Îmi pare rău că am pierdut șampania grasă, chiar voiam s-o beau. Bănuiesc că o dădea și la egal. Asta e. Noi am încercat, dar Botoșaniul are limitele lui, nu poate schimbă cursul istoriei. Dacă vrei rezultate în meciuri de finală… nu reușim nici psihologic, nici fotbalistic. Țin minte și ce am făcut și cu macedonenii în Europa League”, a spus Valeriu Iftime după meciul cu CFR Cluj.

Patronul lui FC Botoşani avea promisă o şampanie de la Gigi Becali
Gigi Becali urma să îl cinstească pe Iftime. Patronul lui FCSB era dispus să-i dea de băut omologului său de la Botoșani, dacă moldovenii o încurcau pe CFR Cluj.
”Dacă fac măcar un egal, o să mă întâlnesc cu el să beau o șampanie grasă. Dar înainte nu-i dau, că dacă îi dau înainte, se zice că e corupție, că i-am dat telefon și am influențat, că patronul după aia merge la echipă și o încurajează”, a declarat Gigi Becali, la ProX.
- Valeriu Iftime, prima reacţie după ce CFR Cluj a câştigat titlul
- Care este marele regret al patronului lui FC Botoşani
- Manchester City - Inter se joacă sâmbătă, de la ora 12:45, LIVE în AntenaPLAY
- Real Madrid - Fiorentina se joacă sâmbătă, de la ora 19:00, LIVE în AntenaPLAY
- Reacţia LPF după accidentul teribil în care şi-a pierdut viaţa maseurul „câinilor”, Constantin Covaciu
- Vlad Dragomir, decisiv pentru Pafos și merge mai departe în turul trei preliminar Europa League
- Adrian Mititelu, discurs vehement despre situaţia lui Juan Bauza: „Și-a sabotat singur viitorul”. Ce a spus despre soţia acestuia
- Schimbări radicale în fotbalul juvenil de la noi! Când nu vor mai fi validate decât golurile din interiorul careului! Anunţul FRF
- Sancţiuni drastice după scandalul trucării de meciuri din Liga a 3-a. Care a fost cea mai mare amendă



































