Închide meniul

Valeriu Iftime, atac la adresa lui Gigi Becali: “Lipsă de educație!” Nici FRF și LPF nu au scăpat de furia patronului lui FC Botoșani: “Dorm bine de tot!”

Dragoș Vasile Publicat: 20 octombrie 2021, 11:34

Comentarii
Valeriu Iftime, atac la adresa lui Gigi Becali: Lipsă de educație! Nici FRF și LPF nu au scăpat de furia patronului lui FC Botoșani: Dorm bine de tot!

Valeriu Iftime, într-o conferinţă de presă / SportPictures / Razvan Pasarica via Hepta

Valeriu Iftime, atac la adresa lui Gigi Becali

Valeriu Iftime a răbufnit din cauza celor care nu se vaccinează împotriva coronavirsului. Patronul lui FC Botoșani l-a criticat pe Gigi Becali, patronul FCSB. Nici LPF și FRF nu au scăpat de furia finanțatorului grupării moldave.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

“Vine o greșeală din partea FCSB-ului și a domnului Becali. El iese și spune să nu ne vaccinăm. Din nefericire sunt unii oameni care pot fi formatori de opinie și spun niste prostii de te doare mintea. E vorba de lipsă de educație. Nu prea ține dacă vrem sau nu vrem. Îi omorâm pe alții acum. Noi și bulgarii suntem pe ultimele locuri… Nu se poate așa ceva.

Eu am vorbit cu fotbaliștii, le-am spus să facă orice să se vaccineze. E adevărat că jucătorii sunt foarte precauți, iar Croitoru a impus o regulă. Îi ținem ca pe niște iepuri în cușcă. Trebuie să fie obligatoriu să te vaccinezi. Când vedeți oameni serioși la TV că spun să nu te vaccinezi…

Cei de la LPF și FRF dorm bine de tot! Semnale că ce? Nu cred că fotbalul e o problemă, ci sunt tot felul de petreceri, de nunți, de evenimente religioase unde nu port măști. Pe stadion te poți proteja. Nu te întreabă nimeni la restaurant dacă ești vaccinat, pe mine nu m-a întrebat nimeni. Eu cred că măsurile trebuie să fie mult mai aspre și mai directe”, a declarat Valeriu Iftime pentru sport.ro.

Gigi Becali: “Îmi e milă de oamenii ăia care au făcut vaccinul”

Gigi Becali nu are stare. Patronul FCSB a anunțat acum ceva timp că s-a retras din viața publică, din nou, dar, ca și până acum, a revenit asupra deciziei. Omul de afaceri susține că nu poate sta deoparte când vede ce se întâmplă în țară. Becali a ieșit la TV pentru a vorbi de vaccinare.

Reclamă
Reclamă

„Am vrut să ies din viața publică, dar este imposibil. Nu are nimeni curajul să spună. Nu spun din punct de vedere religios, dar vorbesc din punct de vedere științific. Nu spun chiar toate, că îmi e milă de oamenii ăia care au făcut vaccinul.

Dar le spun oamenilor care mă iubesc pe mine să nu-l facă. Cum alții nu te lasă să faci aia, aia, și noi avem o opinie și avem dreptul să ne spunem opinia”, a spus Gigi Becali la Pro X.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Cine va câştiga derby-ul dintre FCSB şi CFR?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
23:41 23 ian.
Inter – Pisa 6-2. ”Remontada” senzațională a echipei antrenate de Cristi Chivu! 6 puncte peste rivala Milan
23:10 23 ian.
Dan Șucu aduce un fotbalist brazilian la Rapid! Cine este jucătorul care evoluează pe același post cu Alex Dobre
23:10 23 ian.
Kennedy Boateng a recunoscut că a fost salvat de Raul Opruţ după gafa făcută: “Mă simt uşurat că a marcat”
22:46 23 ian.
Cum l-a numit Kopic pe Opruţ, după ce a dus-o pe Dinamo pe primul loc! Mesaj surprinzător pentru toţi românii
22:41 23 ian.
Dorinel Munteanu surprinde, după Hermannstadt – Dinamo 1-2: „Adversarul de azi nu ne-a pus probleme”
22:36 23 ian.
VIDEOEroul “câinilor”, Raul Opruţ, mesaj de pe teren pentru fanii alb-roşii după ce a dus-o pe Dinamo pe primul loc!
1 Primul jucător dat afară de Gigi Becali de la FCSB, după ruşinea de la Zagreb: “Poate să plece de mâine” 2 UPDATELIVEBLOG Mercato 2026. Cele mai importante transferuri din iarnă. Atacantul de 40 de milioane de euro merge în Ligue 1 3 Atacant de 2 milioane de euro la FCSB, după ruşinea de la Zagreb. Gigi Becali a făcut anunţul 4 S-a făcut! Botoşani îl aduce în Liga 1 pe fostul jucător de la FCSB! Lovitura dată de Iftime 5 “A făcut o greşeală capitală” Reacţia lui Ion Ţiriac după scandalul dintre Sorana Cîrstea şi Naomi Osaka! 6 Denis Alibec pleacă de la FCSB! Atacantul va fi antrenat de un român
Citește și