Valeriu Iftime, fanul FCSB-ului în Conference League: “Vreau să fie buni ca să luăm şi noi bani!” Ce spune patronul lui FC Botoşani despre transferul de milioane al golgheterului Tănase

Dragoș Vasile Publicat: 24 iunie 2021, 19:02

Comentarii
Valeriu Iftime, fanul FCSB-ului în Conference League: Vreau să fie buni ca să luăm şi noi bani! Ce spune patronul lui FC Botoşani despre transferul de milioane al golgheterului Tănase

Florin Tănase este căpitanul celor de la FCSB

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google Google News As.roUrmărește AS.ro pe Discover

Valeriu Iftime speră ca FCSB să ia milioanele de euro din Conference League. Motivul? Patronul lui FC Botoşani aşteaptă ca Gigi Becali să-i cumpere jucătorii. În turul doi preliminar, roş-albaştrii vor juca împotriva lui Șahtior Karagandy din Kazahstan.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

“Aş vrea ca FCSB să fie buni în Europa, să aducă bani în România, ca să mai luăm şi noi”, a spus Valeriu Iftime pentru LookSport.

Valeriu Iftime, fanul FCSB-ului în Conference League! Ce spune despre plecarea golgheterului Tănase

Finanţatorul grupării moldave a vorbit şi despre transferul de milioane al lui Florin Tănase. Iftime crede că echipa lui Dinu Todoran va avea de suferit dacă golgheterul sezonului trecut va pleca în afară.

“S-a văzut că FCSB a scăzut şi fără Man. Orice jucător care pleacă de la ei… trebuie să aibă puterea de regenerare, să vină alţii în loc. FCSB are suficient de multe talente ca să facă o echipă redutabilă. Depinde de atmosferă şi de construcţia din interiorul clubului. Ei au suficient de oameni buni, talentaţi. Oricum, dacă pleacă Tănase, e greu de înlocuit. Dacă ar pleca Moruţan, ar fi greu de înlocuit. Dar au suficiente resurse”, a mai spus Iftime pentru sursa citată.

Florin Tănase este la mare căutare! Becali cere 4.5 milioane de euro

Becali pare decis să-l lase să plece pe Tănase. Finanțatorul FCSB a cerut însă 4.5 milioane de euro pentru golgheterul Ligii 1. Căpitanul de la FCSB este dorit de echipe importante din Europa, zona Golfului, dar și din State.

Reclamă
Reclamă

Șase cluburi mari sunt pe urmele lui Florin Tănase. Golgheterul Ligii 1 a anunțat că vrea să plece de la FCSB. Echipe precum Anderlecht, Olympique Marseille, Tranzonspor, Basaksehir, Al Hilal și New York City și-au manifestat interesul pentru Tănase.

„Nu accept niciun euro mai puțin nici la Moruțan, nici la Tănase. Lucrurile sunt clare. Dacă arabii îmi dau 4.500.000 de euro, atunci batem palma imediat”, a spus Gigi Becali pentru ProSport.

26 de ani are Florin Tănase. Golgheterul Ligii 1 este cotat la 5 milioane de euro de transfermarkt.com. Tănase mai are contract cu FCSB până la finalul lui 2022.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Cine se va califica în finala Mondialului, din semifinala de vis Franţa - Spania?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
3:19

Luis de la Fuente se gândește la meciul cu Franța, din semifinalele Campionatului Mondial! Cum a descris naționala lui Deschamps

3:09

Când se joacă marea semifinală Franța – Spania, de la Campionatul Mondial 2026

1:40

Thibaut Courtois putea continua meciul Spania – Belgia 2-1: “Antrenorul a decis să mă scoată”. Ce a zis despre gafa lui Lammens

1:01

VideoFanii Spaniei au declanşat “nebunia” în Piaţa Antena World Cup după calificarea ibericilor în semifinalele CM

0:26

Verdictul specialistului după faza controversată din Spania – Belgia 2-1

0:22

Trei concluzii după Spania – Belgia 2-1: „La Roja”, autoritară și calmă, și sfârșitul unei generații

1 Bombă în Liga 1: Nicolae Stanciu a vorbit cu Gigi Becali și e gata să revină la FCSB! Ultimul impediment din calea mutării 2 E gata: o nouă plecare de la FCSB! Marius Baciu a dat cărțile pe față 3 Pare incredibil, dar e adevărat! Au apărut datele: cât timp merge Leo Messi în timpul meciurilor 4 Universitatea Craiova, ca Dinamo! Jucătorul transferat recent e aproape de plecare 5 Lovitură înainte de Spania – Belgia! Clubul care nu lasă un jucător să intre pe teren la un sfert de Mondial 6 Lovitură în Italia! Jucătorii urmăriți de Dinamo și FCSB, transfer la pachet pentru 1.500.000 de euro
Citește și