Valeriu Răchită, ironii la adresa lui Gigi Becali! “Să ne așteptăm ca următorul antrenor sa fie Teodosie?” Nici Mihai Stoica nu a scăpat

Dragoș Vasile Publicat: 25 mai 2021, 17:10

Comentarii
Valeriu Răchită, ironii la adresa lui Gigi Becali! Să ne așteptăm ca următorul antrenor sa fie Teodosie? Nici Mihai Stoica nu a scăpat

Hepta

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google Google News As.roUrmărește AS.ro pe Discover

Ironii la adresa lui Gigi Becali. Valeriu Răchită l-a luat peste picior pe patronul FCSB, după ce acesta şi-a numit noul antrenor pentru că “era la biserică”.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Valeriu Răchită, ironii la adresa lui Gigi Becali: “Următorul modul de licență PRO să îl ținem la mănăstire

Fostul stelist l-a ironizat pe Becali pentru motivul deciziei de a numi noul antrenor la FCSB datorită credinţei.

“Nu l-am văzut semnând contractul, eu zic să mai așteptăm. Așa a fost și Șumudică antrenor, au fost mai mulți. Să ne așteptăm ca următorul antrenor sa fie Teodosie (n.r. ÎPS Teodosie Petrescu – Arhiepiscopul Tomisului ) sau cine? Eu nu înțeleg de ce patronul nu își dă seama că face rău propriului club.

Următorul modul de licență PRO să îl ținem la mănăstire undeva. Eu îl pot înțelege pe Dinu Todoran dintr-un punct de vedere că a ales FCSB, dar din punctul antrenorului, nu pot înțelege. De ce a mai făcut licența PRO? De ce să te mai duci la scoală? Ca să facă un ciclu săptămânal și echipa și schimbările să fie decise de alții?, a declarat Valeriu Răchită la ProX.

Gigi Becali
Mediafax Foto / Alexandru Dobre via Hepta

Nici Mihai Stoica nu a scăpat de criticile lui Valeriu Răchită

După ce l-a ironizat pe Gigi Becali, fostul jucător al roş-albaştrilor s-a luat de Mihai Stoica, managerul general al FCSB. Răchită este de părere că CFR, campioana României, a câştigat titlul şi datorită oamenilor din conducere care şi-au făcut treaba ca la carte.

Reclamă
Reclamă

”Așa cum spuneam, profesionalismul în cadrul clubului FCSB este la cote minime, iar o mare vina o poartă și managerul care este acolo, pentru că nu își face meseria. Nu știu dacă este lăsat sau nu poate, dar diferența dintre FCSB și CFR s-a făcut și din punct de vedere al managerului”, a mai spus Răchită pentru sursa citată.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Lionel Messi e primul jucător care înscrie în 7 meciuri consecutive la Mondiale. Va marca şi cu Capul Verde?
Loading ... Loading ...
Citește și:
19:30

Iga Swiatek a început să plângă pe teren, după calificarea în turul doi la Wimbledon: “Au fost săptămâni grele”

19:30

George Russell, avantaj psihologic în faţa lui Kimi Antonelli! Unde se poate decide lupta la titlu: “Asta câştigă războiul”

19:05

Selecţionerul huiduit la revenirea în ţară, după eliminarea de la Mondial. Fanii l-au aşteptat la 4 dimineaţa

18:50

Coasta de Fildeş – Norvegia LIVE VIDEO (20:00, Antena 1 şi AntenaPLAY). Erling Haaland caută un duel de vis cu Brazilia

18:48

Jucătorul FCSB-ului poate prinde transferul carierei. Unde este dorit, după ce a refuzat să devină rivalul lui Lionel Messi

18:43

“Ofertă scandaloasă!” Florentino Perez sparge banca pentru starul de la Cupa Mondială! Real Madrid, gata să doboare recordul

1 Dinamo pregăteşte oferta pentru un nou atacant! 2 CFR Cluj a dat lovitura! L-a transferat pe fotbalistul dorit de Rapid 3 FCSB a anunţat despărţirea OFICIALĂ de încă un jucător: “Astăzi se încheie în mod oficial aventura în roș-albastru” 4 Surpriză! Marius Marin semnează, dar nu cu Sevilla! Echipa la care va evolua mijlocaşul naţionalei 5 E oficial! Jucătorul dorit și de Gigi Becali a semnat cu Rapid! 6 Decizie “bombă” la Dinamo! “Câinii” renunţă la unul dintre cei mai importanţi jucători ai echipei
Citește și