Planul lui Gigi Becali este să schimbe în iarnă lista cu jucătorii lui FCSB care pot evolua şi la echipa a doua.
Coman, Man şi Tănase ar putea juca în Liga a 3-a
Printre vedetele care ar putea ajunge să joace în liga a treia se numără Florinel Coman, Florin Tanase, Dennis Man, Olimpiu Morutan si Darius Olaru, potrivit surselor citate de ProSport.
FCSB 2 ar putea da peste CSA Steaua în finala pentru promovarea în Liga a 2-a. Pentru asta, trebuie ca cele două echipe să termine pe primele poziţii în seria lor şi să câştige meciurile din semifinalele barajului cu învingătoarele din seria 3.
CSA Steaua a învins-o pe FCSB 2
Finala barajului de promovare va avea loc anul viitor, în două manşe. Până atunci, va fi duel direct în campionat, în luna martie a anului viitor.
Cel mai probabil, meciul va avea loc pe noul stadion Ghencea, care a costat 64 de milioane de euro şi este gata. În tur, CSA s-a impus cu 2-1 chiar pe terenul lui FCSB 2. În seria 4, CSA este lider cu 26 de puncte, iar FCSB o urmează cu 24 de puncte.
Florinel Coman încă nu a revenit la antrenamente
Până să ajungă la Liga a 3-a, Florinel Coman încă mai are probleme din cauza ultimei accidentări. FCSB spera ca acesta să revină lângă echipă după pauza prilejuită de meciurile echipei naționale. Din informațiile AS.ro, Coman nu a început însă antrenamentele alături de colegii săi.
FCSB se va deplasa astăzi la Mediaș, acolo unde luni va întâlni Gaz Metan, de la ora 21:00. Toni Petrea nu se va putea baza la meciul din etapa a 11-a din Liga 1 pe 4 jucători. Este vorba despe vechii accidentați: Florinel Coman, Dragoș Nedelcu, Lucian Filip și Robert Ion.
- Gigi Becali vrea să o ţină pe CSA Steaua în Liga a 3-a
- Planul pus la cale de patronul FCSB
- Campionatele Europene de tenis de masă sunt exclusiv pe AntenaPLAY, în perioda 12-19 octombrie
- Aplicaţia Antena Sport poate fi descărcată gratuit acum din AppStore şi GooglePlay
- Fost antrenor al lui Cristiano Ronaldo, în România, în Liga 2, la Slatina! Cum este posibil
- Corneliu Papură, demis de Mihai Rotaru
- Adrian Mititelu, atac dur la Răzvan Burleanu după scandalul de la Adunarea Generală FRF: “Clanul lui e în agonie”
- Cristi Săpunaru, anunţ despre viitorul său! Vrea să revină în fotbal la iarnă: “Planul e să facem un club puternic”
- Doliu în fotbalul românesc. A murit fostul conducător al echipei care i-a lansat pe Rădoi, Dănciulescu și Adi Ilie

































