Internaționalul român poate pleca din Liga 1 cu medalia de campion. Cicâldău este golgheterul liderului și îi poate ajuta pe olteni să câștige primul titlu după o pauză de 29 de ani.
Alexandru Cicâldău, pe lista de transferuri a lui Everton
Anunțul a fost făcut în ediția tipărită a Sunday Mirror. Jurnaliștii de acolo, citați de hitc.com, au dezvăluit că echipa antrenată de Carlo Ancelotti este favorită să realizeze transferul. Aceștia specifică faptul că Cicâldău este dorit și în Serie A, de Sampdoria.
Fotbalistul de 23 de ani a fost umărit de scouterii lui Everton, iar oficialii clubului au de gând să se grăbească pentru a realiza mutarea. Englezii consideră că prețul cerut de Mihai Rotaru este unul excelent. Cicâldău ar putea pleca pentru 3.5 milioane de lire sterline.
"Caramelele" au fost convinse de forma excelentă pe care o traversează mijlocașul român. În acest sezon a înscris 15 goluri pentru Universitatea Craiova și a oferit 8 pase decisive.
- Mijlocașul de 23 de ani a înscris 15 goluri în această ediție de campionat
- Este dori și în Serie A, de Sampdoria
- Are o cotă de piață de 4 milioane de euro
- China Smash 2025 e live în AntenaPLAY, în perioada 25 septembrie – 5 octombrie
- Aplicaţia Antena Sport poate fi descărcată gratuit acum din AppStore şi GooglePlay
- Răzvan Burleanu, vizită la Senatul României! Se pregăteşte o decizie istorică pentru fotbalul românesc
- Cum controlează Adrian Mutu un teren al statului câștigat fără licitație. Programul, făcut în beneficiul propriu
- Ion Geolgău, ca și demis de la FRF. Decizia pregătită după scandalul de hărțuire sexuală în care a fost implicat
- Ion Geolgău a recunoscut că a trimis mesaje de hărțuire mamei unui junior: “Regret sincer acest lucru”
- A fost o speranță la Dinamo, iar acum a semnat în Liga a 3-a. Unde a ajuns să joace