Închide meniul

Victor Pițurcă, cuvinte de laudă pentru Mirel Rădoi: „Are personalitate, mie mi-a plăcut!”

Sebastian Cristian Publicat: 27 decembrie 2022, 22:58

Comentarii
Victor Pițurcă, cuvinte de laudă pentru Mirel Rădoi: Are personalitate, mie mi-a plăcut!”

Profimedia

Victor Pițurcă, cuvinte de laudă pentru Mirel Rădoi. Fostul selecționer apreciază personalitatea tânărului antrenor, dar consideră că îi va fi greu să mai antreneze în România.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Deși a fost implicat în anumite conflicte cu oamenii din conducerea echipelor pe care le-a antrenat, Mirel Rădoi a câștigat respectul lui Victor Pițurcă.

Victor Pițurcă, cuvinte de laudă pentru Mirel Rădoi

Fostul selecționer e de părere că o personalitate puternică e benefică. În același timp, Pițurcă îl sfătuiește pe Rădoi să pună accent pe continuitate, să rămână cât mai mult timp la o echipă.

„Când s-a certat cu Stoichiţă, Mirel Rădoi avea dreptate perfectă. Mie mi-a plăcut, a avut personalitate şi era normal să se comporte aşa. Ăsta este Mirel Rădoi, însă este un antrenor tânăr. Acolo unde se angajează, trebuie să obțină performanță. Trebuie să o obţină cu dinţii. Acum îi va fi mai greu să mai antreneze o echipă din România.

Îl va căuta, dar îl va căuta un club mai mic, fără pretenţiile unei echipe precum cea din Craiova. Nu ştiu dacă el mai poate obţine ceea ce vrea să obţină, însă un antrenor valoros trebuie să stea la un club cel puţin 2-3 ani de zile”, a spus Victor Piţurcă, pentru orangesport.ro.

Reclamă
Reclamă

Mirel Rădoi a anunțat la ce echipă vrea să ajungă, după demisia-șoc de la Universitatea Craiova

Mirel Rădoi a anunțat la ce echipă vrea să ajungă, după demisia-șoc de la Universitatea Craiova. Tehnicianul de 41 de ani s-a despărțit recent de formația olteană, iar acum se află în căutarea unei noi aventuri.

Rădoi a dezvăluit că își dorește enorm să ajungă pe banca lui Al-Hilal, echipă pentru care a jucat în perioada 2009-2011 și unde a adunat o mulțime de amintiri prețioase.

Mirel Rădoi spune că nu se grăbește și că așteaptă momentul potrivit pentru a semna cu formația din Arabia Saudită.

Reclamă

Fostul mijlocaș este conștient de dimensiunea provocării și privește încrezător spre viitor.

„Visez să o antrenez pe Al Hilal, cu siguranță! Visez să antrenez tote echipele la care am jucat de-a lungul carierei, însă știu că Al-Hilal se află acum la un nivel foarte bun, așa că voi aștepta până la momentul potrivit și voi continua să muncesc pentru îndeplinirea acestui obiectiv”, a declarat Mirel Rădoi, pentru publicația arabă alarabiya.net.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Cina va câştiga titlul mondial în Formula 1?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
23:50
Tragerea la sorţi a grupelor World Cup 2026, în direct pe Antena 1 și live în AntenaPLAY (19:00). Toate detaliile
23:37
Eugen Neagoe, savuros după ce echipa sa a primit 4 de la Craiova: „Nu pot să mă duc să sar eu la cap”
23:26
Filipe Coelho, după ce Universitatea Craiova a dat recital în Cupă: „Câteodată e mai bine să fii jucător”
23:21
Jucătorii Craiovei, verdict după venirea lui Filipe Coelho: „Ne acomodăm destul de repede”
23:02
Neluțu Varga, replică fără menajamente după discursul dur al lui Louis Munteanu: „În locul lui aș tăcea”
22:55
Petrolul – Universitatea Craiova 0-4, în Cupa României. Oltenii au defilat pe ”Ilie Oană”
1 FotoDan Şucu, investiţie de 180 de milioane de euro în afacerea în care l-a implicat şi pe fiul său! 2 Nicolae Stanciu, dat ca şi transferat la FCSB. Cine face anunţul: “Nu vine la Rapid” 3 Universitatea Craiova l-a demis! Antrenorul a plecat după meciul din Conference League 4 Gigi Becali a pus ochii pe un jucător important al lui Dinamo înaintea derby-ului: “Are loc la noi” 5 EXCLUSIVOvidiu Mihăilă, mesaj tranşant după gestul incredibil făcut de Bazaliu: “Dacă mai vrea să facă parte din lot…” 6 Gigi Becali vrea să-l dea afară, însă jucătorul refuză să plece de la FCSB. Suma care ar trebui să-i fie plătită
Citește și