Florinel Coman s-a ales cu dosar penal în urma experienţei de ieri. Gigi Becali a spus că jucătorul riscă doar o amendă, pentru că nu şi-a înregistrat permisul în România.
Cum arată permisul lui Florinel Coman eliberat în Ucraina
Permisul lui Coman a fost eliberat în Ucraina pentru mai multe categorii: A, B şi BE, scrie observatornews.ro. Asta i-ar fi permis lui Coman să conducă şi vehicule cu remorcă!
Coman nu va mai putea sta însă o perioadă la volan din cauza vitezei excesive, cu care şi-a condus bolidul de lux. Poliţiştii îi vor reţine permisul şi dacă se va dovedi că este real.
Olimpiu Moruţan, şofer pentru Florinel Coman
Astăzi, Coman a avut nevoie de un şofer ca să ajungă la antrenament. Colegul său, Olimpiu Moruţan, i-a sărit în ajutor, scrie Fanatik.
Florinel Coman a fost liniştit de patronul lui FCSB, Gigi Becali, care i-a transmis că nu este supărat pe el. Şi Giovanni Becali i-a luat apărarea fotbalistului în vârstă de 22 de ani, care a rupt recent contractul cu firma sa de impresariere.
Giovanni Becali: "Ce să mai facă acum? O să fie un proces probabil"
"Eu sunt convins că a fost păcălit de unul, de altul, care i-au spus că e bine să-și ia permis de acolo, din Ucraina. Ce să mai facă acum? O să fie un proces probabil, o să-și ia o amendă și trebuie să meargă înainte. Problema lui cea mai importantă este să se pună pe picioare cât mai repede și să joace bine.
De asta are nevoie ca să se transfere afară. El a avut o accidentare tare ciudată, s-a zis că stă o săptămână și a stat vreo trei luni. Și uite ce greu reintră în forma de competiție.
E adevărat că managerii de afară se uită la orice amănunt, inclusiv la aceste probleme extra-sportive, și contează totul. Dar cel mai important pentru el este să joace fotbal, să o facă bine, să dea goluri. Nu am vorbit cu el, a făcut-o fratele meu Victor și i-a transmis să fie puternic și să-și revină. Asta e cel mai important”, a transmis Giovanni Becali, potrivit aceleiaşi surse.
- Florinel Coman, dosar penal
- A condus cu un permis neînregistrat în România
- Play-off-urile din NHL şi NBA sunt exclusiv în AntenaPLAY
- Campionatul Mondial de hochei e live în AntenaPLAY (15-31 mai)
- Decizia luată de Tottenham în privinţa lui Radu Drăguşin, după ce a fost lăudat de Roberto De Zerbi: “Aproape sigur”
- Cristi Borcea a dat scorul corect la barajul Dinamo – FCSB. Cine crede că se califică în Conference League
- Toată lumea la World Cup 2026, toată lumea în Universul Antena. Debutantele de la Cupa Mondială
- Manchester City a semnat deja cu înlocuitorul lui Pep Guardiola! Fabrizio Romano dă vestea: “100% confirmat”
- Daniel Pancu a “luat foc” şi vrea să plece cât mai repede de la CFR Cluj: “Am fost jignit”

































